c$Mö ft CAS& 4 NGIULEN OPENBARE JAARVERGADERING PD 27-^-1992 IN "DE WIS" I.S.M. HET KERKSE- STJUR. AANWEZIG: 39 personen Agenda 1Opening 2. Jaarverslag 1991 3. Notulen vorige jaarvergadering 4. Buck-rapport 5. Woningbouw 6. Mededelingen/ingekomen stukken 7. Rondvraag 8. Sluiting 1. Opening. Me:, aan allen een hartelijk welkom. De voorzitter van de Dorpsraad J. Bastiaans is vandaag verhinderd, zodat de vergadering wordt voorgezeten door H. v.d. Ven, vice-voorzitter. 2. Jaarverslag 1991. Aai i de orde was in 1991 Nota Kerkdorpen de Diepeling Kabeltelevisie 51uiting bijkantoor Rabo-bank Verplaatsing Kapel Kermis Verkiezingen Naar aanleiding van het jaarverslag wordt vanuit de vergadering aangedrongen bi j de gemeente doeltreffendere maatregelen te nemen ter verhindering van het recreatieve gebruik van de Diepeling. Met name het landbouwverkeer heeft veel overlast van de aan weerszijden van de weg geparkeerde auto's. De dorpsraad zal dit probleem andermaal aan de gemeente voorleggen. Voer 1992 staan, voor zover op dit moment voorzienbaar, op het programma: Aanleg Rijksweg 73 Woningbouw De nota Buck De verdere uitwerking van de Nota Kerkdorpen 3. Notulen vorige jaar-vergadering Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 4. Buck-rapport. In dit rapport worden voorstellen gedaan voor het toekomstbeleid van de gemeente Venray, geprojecteerd op een situatie zoals die er over 25 jaar zou moeten uitzien. De gemeente Venray wil dan gegroeid zijn tot een gemeente van 40 000 inwoners. Bij overschrijding van dit aantal geniet de gemeente namelijk hogere inkomsten van het Rijk. 'Om dat aantal te realiseren zal een verdere uitbouw van de werkgelegenheid noodzakelijk zijn. Vanwege steeds strengel" wordende milieu-eisen, zal in de intensieve veehoud erij waarschijnlijk een vergaande schaalvergroting gaan plaatsvinden. Er komt een ruimtelijke zonering voor intensieve veehouderij. D.w.z. er zullen be paalde gebieden worden aangewezen waar wel en waar geen uitbreiding kunnen plaatsvinden. Een en ander wordt vastgelegd in een nieuw bestemmingsplan buitengebied. Op 18 mei a.s. wordt over het Buck-rapport voor alle inwoners van de dorpen Smakt, Oostrum, Oirlo en Casteriray een inspraakavond gehouden in zaal "de

Castenrays dorpsblad De Schans | 1993 | | pagina 4