De Wörtelstemp biografie.... in het jaar 2001,5 zal de band Wörtelstemp zijn 12,5 jarig jubileum vieren. Reden temeer om deze bijna feestvieren de band aan U voor te stellen. Stel U voor: 4 jongens waarvan 4 mannelijk. Namelijk: Francis (guitar vocals, Maurice (lead-guitar harmoni ca), Richard (bass-guitar 'vocals') en Eric (drums kleine meisjes). Kleine meisjes zijn overigens dol op deze band, wie niet trouwens!?!?! Mateloze populariteit Hoe komt deze band aan deze mateloze populariteit? Ik vroeg dit aan Jan Douwe Kroeske: Jan Douwe:Dit is het antwoordapparaat van.... Vandaar dus. Dus de bandleden gevraagd. Maurice:De meeste bands beginnen als een grap en wor den na verloop van tijd serieus. Wij zijn daarentegen serieus begonnen en beginnen nu steeds meer op een grap te lijken. Francis:Niet aan de resi van de band vertellen maar het ligt volgens mij aan mezelf. Denk ik..Eric:lk heb volgens mij weer een stijve. Richard:Neu....wat was de vraag ook al weer? Invloed De band heeft zoveel invloed op het muzickgcbeurcn in de regio noord limburg (en daarbuiten) datzclfsandcre bands succesnummers uit het repeioire van Wönelstemp op het podium ten gehore brengen, (luister maar naar bv. Wild Voice uit het Veulen). Wörtelstemp :s echter de enige band die deze nummers met zoveel overgave spelen 18 Sound... De sound in de nummers van Wörtelstemp vindt zijn basis/ oorsprong in de Blues en is in de loop der jaren uitgegroeid lot een stroming die de band funblues- evcrgreenkcrstliedsoulsmartlapegelündcrrock noemt met een vette knipoog naar mooie vrouwen. Het repeioire bestaat overigens voornamelijk uit eigen nummers alhoe wel de jongens daar nooit de rechten over gebeurd hebben. De band heeft reeds juridische stappen ondernomen. Ze zijn al 2 jaar onderweg. Het is trouwens opmerkelijk dat vele artiesten die nummers van deze band gejat hebben reeds overleden zijn. (Robert Johnson 1938; Jimi Hendrix 1970; John Lennon 1980, Stevie Ray Vaughan 1990, George Michael 1996). En Francis voeltzich ook al niet zo lekker. Zeer opmerkelijk is het feit dat Robert Johnson het door Francis en Maurice geschreven' Crossroads Blues' al speellde jaren voordat Francis en Maurice waren geboren. Deskundigen wijten dit aan de zeer vooruitziende blik van f dit schrijvers-duo. Reden temeer dus om deze band te bezoeken of nog beter te boeken want ook zij moeten eten. Bad Rabbit tour... - Sinds kort is de band op tournee. Met alles wat erbij hoort zoals daar zijn de Wörtelstemp t-shiris, kaarten, con dooms, slipjes. Kortom de hele standaard mechandising. Deze tour brengt de 4 jongens naar alle grote zalen zoals daar zijn het legendarische concert in de Jum-hallen (merselo), de Merthal (horst), de Jcrahallen in Ysselsteyn etc. Door deze huidige tournee is Bugs Bunny afgedaan, heeft de paashaas het hazepad gekozen en is zelfs Broer Konijn maar gaan fietsen. Daarbij wordt er een zeer bezienswaardige show weggeven waarna het overbodig is om te zeggen dal hun optredens zeer de moeite waard zijn. In de zomer van 1992 zal hun langverwachte CD uitkomen genaamd Bad Rabbit (genoemd naar de gelijkwaardige tournee, t-shirts, kaarten, slipjes, condooms, kortom de hele standaard mechandising), Op deze CD zullen al hun klassiekers slaan zoals daar zijnBad Rabbit, Love Peace Destruction, Truckdrivcr en Zeg, weel jij waar Pukkie woont.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 18