FANFARE DORPSKLANK CASTENRAY 'ZOMERFESTIJN 92" 26 SEPT. - 27 SEPT - 2 OKT.- 4 OKT. Komend weekeinde is het zever. Het mrrrnddels traditionele "Zomerfestijn". editie 92. vindt weer plaats in en am het Gemeenschapshuis "De Wis" te Castenray. Na het succes van voorgaande jaren, hopen we ook nu weer het nodige amusement voor jong en oud te kunnen brengen, waarvoor we eenieder van harrte uitnodigen. Wat staat er zoal op het programma. Tebecrinnen saterdag 26 september .het "Jubileumconcert" door onze Fanfare "Dorpsklank" o.l.v. dirigent Chris Cuppen. Waarom een Jubileumconcert? Omdat het dit najaar, om precies te zijn op 21nov. a.s. vijftien jaar geleden is dat de fanfare in Castenray werd opgericht. Het initiatief daarvoor lag bij de toenmalige D orpsraad. Die inf ormeerde d.m.v eeri enquête naar de wensen van de inwoners. E.e.a. kling samen rnet onderzoek naar de leefbaarheid in de kleine kernen. Uit die enquête bleek een "blaaskapel" zeer hoog te scoren. Via een oproep m de Schans konden belangstellenden zich opgeven om een deuntje mee te blazen in de op te richten Blaaskapel. Begin maart hadden zich reeds een 15-tal personen gemeld en op vrijdag 18 maart 1977 werd de eerste bijeenkomst gehouden. Inmiddels was het aantal belangstellenden al opgelopen tot 30 personen. Eert werkgroep toog aan het werk en ook. de Dorpsraad bleef aktief. Zij kreeg via de Gemeente het advies geen blaaskapel, maar een fanfare op te richten. Dit om. om financiële motieven. D e werkgroep besloot intussen eei i voorlopig bestuur samen te stellen dat op een openbare dotpsraadvergadering benoemd zou worden. D e voornaamste taak van dat voorlopig bestuur was te zorgen voor het nodige "geld"Dat lukte wonderwel' Op 25 juni 1977 werd een zeer succesvolle 'lokale aktiedag gehouden. D aaropvolgend konden 28 blaasinstrumenten en slagwerk aangeschaft worden. De eerste dirigent was inmiddels aangesteld in de persoon van dhr. Jan B artels uit Meerlo. 21 November was vervolgens de officiële oprichtingsdatum van Fanfare Dorpsklank D e muzikale successen bleven niet lang uit. Via een start in de 4e af deling te Heerlen in 1981. klom het korps op tot de afdeling Uitmuntendheid. Voorlopig hoogtepunt was de Nederlandse Kampioenstitel le afdeling te Poeldijk in 1SS0. Sinds 1986 staat "Fanfare Dorpsklank" onder leiding van Dhr. Chris Cupper. uit America. De fanfare telt momenteel ongeveer 50 muzikanten er. is voornemens in 1393 deel te nemen aan het Wereld Muziekconcours te Kerkrade. Zaterdag 26 sept. a.s. wordt allereerst om 19.00 uur een H. Mis opgedragen voor delever.de eri overleden leden van de fanfare. D eze H. Mis wordt muzikaal opgeluisterd door het Dameskoor Castenray o.l.v. Joop Simons en door een blazersensemble van de eigen fanfare. Om 20.00 uur vindt dan het Jubileumconcert plaats in "De Wis" Naasthethuidigerepertoire staat ook op bet programma de "Juniorenmars", een van de eerste werkjes die destijds door de fanfare uitgevoerd werden. Deze mars wordt voor deze gelegenheid nog eens door de toenmalige dirigent uitgevoerd. Verder het eerste concourswerk "Ouverture de Mai gespeeld op het boridsconcours te Heerlen in 1981. Dit bijzondere concert biedt ook de gelegenheid te huldigen Dhr. Theo Jacobs, die voor zijn 25 jarig lidmaatschap van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen 10 jaar Fanfare Hegelsom. 10 jaar Fanfare Castenray) de zilveren speld in ontvangst zal nemen. Ook de muzikanten die vanaf de oprichting lid zijn worden natuurlijk, niet vergeten op deze avond. We willen onze leden, ere-leden, niet-musicerende leden er. oud-leden alsmede eerneder van harte uitnodigen dit concert bij te wonen. D e toegang is gratis. Vanaf 22.00 uur verzorgt de alonibeker.de blaaskapeV'de Smêlebloazers" uit Ysselsteyn voor een gezellige voortzetting van de avond. 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 2