£7\ lJLJLJ\ Z7A Groene Kruis Noord-Limburg Belonen en straffen Thema bijeenkomst van het Groene Kruis De meeste ouders praten het liefst over de leuke kanten van het opvoeden. Kaar van tijd tot tijd laten ouders merken dat ze het graag eens willen hebben over de momenten dat het niet zo lekker loopt. Elke ouder voelt zich wel eens onzeker, vraagt zich soms af 'doe ik het wel goed?' Vooral straf is een onderwerp waar veel ouders vragen over hebben. Sommigen willen liever geen straf gebruiken en zoeken naar andere mogelijkheden om ongewenst gedrag te voorkomen. Anderen vinden een straf op zijn tijd geen bezwaar, maar gaan twijfelen als ze zien dat het maar weinig uithaalt. Ook belonen roept soms vragen op. Ouders vinden het omkoperij of zijn bang om hun kinderen te verwennen, als ze een kompli- mentje of kadootje geven. Daarom organiseert het Groene Kruis een thema-bijeenkomst voor ouders van kinderen tussen 1-5 jaar. Tijdens deze bijeen komst krijgen ouders de gelegenheid om gezamenlijk te praten, ervaringen en ideeën uit te wisselen en informatie te verwer ven over: - regels en grenzen - oorzaken van ongewenst gedrag en hoe dit te veranderen in gewenst gedrag De bijeenkomst staat onder leiding van een opvoedingsvoor lichtster en een wijkverpleegkundige. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. Indien het thema op een ochtend plaatsvindt is er kinder opvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per thema bijeenkomst deelnemen. Informatie bij de wijkverpleegkundige in uw woonplaats. Aanmelden mogelijk tot 10 dagen voor aanvang van het thema Informatie en aanmelden bij buro klantenservice tel. 077 - 874800. De bijeenkomst vindt plaats in het Groene Kruis Gebouw "De Clockert" Bergweg 4, Venray, op: dinsdagmorgen 15 september a.s. 1 7

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 17