DORPSRAAD 2 VERSLAG OPENBARE DORPSRAADVEKGADERING PD. 20-7-1992 Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Verslag Dorpsradenoverlea pet v In de laatste vergadering kwamen aan de orde: vAb *- - Plan van aanpak Nota Kleine Kernen - Milieubeleidsplan; vanuit het dorpsradenover1eg is een gezamenlijke reactie verzonden naar de gemeente - Volkshuisvestingsplan - Autochtoniteitsbeginsel - Het teveel aan gemeentelijke nota's in een kort tijdsbestek, waardoor behoorlijke inspraak door de dorpsraden onmogelijk is. 4. Nota autochtoniteit De gemeente stelt voor geen wijzigingen aan te brengen in de hantering autochton.i te i tsbeginse 1 en Naar de mening van de dorpsraad kan voor wat betreft de ontwikkeling van bestemmingsplannen het autochtoniteitsbeginsel in stand blijven. Echter bij daadwerkelijke woningbouw/grondverkoop of woningtoewijzing zoude hantering verruimd moeten worden en wel zodanig dat autochtonen voorrang krijgen. Indien van autochtone zijde er onvoldoende belangstelling bestaat voor- woningen, dienen ook allochtonen aan bod te komen. Hiermee kan worden voorkomen dat woningbouwprojecten stagnerendoor een te geringe autochtone belangstelling. De gemeente wordt van deze zienswijze in kennis gesteld 5Vo1kshui svest i nasp1an De dorpsraad ondersteunt het plan van de gemeente te onderzoeken of het. mogelijk is, voor dat deel van de Pastoor Verheggenstraat dat buiten de stankcirkels ligt, een nieuw bestemmingsplan te ontwikkelen, Hiermee zou de bouwcapaciteit worden vergroot met. 9 woningen. 6. Plan van aanpak Kleine Kernen Dit plan bevat een opsomming en planning van werkzaamheden voor de gemeente, voortvloeiende uit de Kleine Kernen Nota. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Mededelinaen/increkoaen stukken - Brief ontvangen van gemeente inzake aanwijzing standplaats informatieborden met dorpsplattegrond. Voorstel bord te plaatsen in de Matthiasstraat, nabij de verdeelkast van de kabeltelevisie. - Van Woningbouwvereniging het beleidsplan 1992-1996 ontvangen. - Brief van gemeente met toezegging plaatsing prullebak aan de Middelijkseweg, picknick-set bij het. wegkruis -Klein-Oirio, en een voetgangerssluis bij voetpad Leikeswei/HorsterwegVerkeersmaatregelen aan de Horsterweg, ter beperking van de snelheid, zullen voorlopig niet worden genomen. Wel zal in het. najaar een onderzoek plaatsvinden in de kerkdorpen m.b.t. de verkeers snelheid. 8. Rondvraag - Vraag- is of het mogelijk is dat verenigingen zouden kunnen collecteren voor een andere- dan de gebruikelijke instelling. De Dorpsraad is vooralsnog niet voornemens hierin verandering aan te brengen. «W»

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 2