•ojvMD X fi p DORPSRAAP VERSLAG OPENBARE JAARVERGADERING PD 27-4=1992— STUUR. 1. Opening. -j Met aan allen een hartelijk welkom. De voorzatter van de Doi psraa^ J. Bastiaans is vandaag verhinderd, zodat de vergadering wordt voorgezeten door H. v.d. Ven, vice-voorzitter. 2. Jaarverslag 1991. Aan de orde was in 1991: Nota Kerkdorpen de Diepeling Kabeltelevisie Sluiting bijkantoor Rabo-bank Verplaatsing Kapel Kermis Verkiezingen Naar aanleiding van het jaarverslag wordt vanuit de vergadering aangedrongen bii de gemeente doeltreffendere maatregelen te nemen ter verhindering van het recreatieve gebruik van de Diepeling. Met name het 1andbouwverkeer heeft veel overlast van de aan weerszijden van de weg geparkeerde auto's. De dorpsraad zal dit probleem andermaal aan de gemeente voorleggen. Voor 1992 staan, voor zover op dit moment voorzienbaar, op het programma: Aanleg Rijksweg 73 'Woningbouw De nota Buck De verdere uitwerking van de Nota Kerkdorpen 3. Notulen Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. A SucRysppoyb Xnüit rapport worden voorstellen gedaan voor het coekomstbeleid van de gemeente Venray. geprojecteerd op een situatie zoals die er over 25 jaar zou moeten uitzien. De gemeente Venray wil dan gegroeid zijn tot een gemeente van 40 000 inwoners. Bij overschrijding van dit aantal geniet de gemeen-e namelijk hogere inkomsten van het Rijk. Om dat aantal te realiseren zal een verdere uitbouw van de werkgelegenheid noodzakelijk zijn. Vanwege steeds strenger wordende milieu-eisen, zal in de intensieve veehoud erij waarschijnlijk een vergaande schaalvergroting gaan plaatsvinden. Er komt een ruimtelijke zonering voor intensieve veehouderij. D.w.z. er zullen be Daalde gebieden worden aangewezen waai- wel en waai- geen uitbreiding kunnen plaatsvinden. Een en ander wordt vastgelegd in een nieuw bestemmingsplan buitengebied. Op 18 mei a.s. wordt over het Buck-rapport voor alle inwoners van de dorpen Smakt, Costrum. Oirlo en Castenray een inspraakavond gehouden in ze-al 'de Ruif" in Oirlo, Informatie hierover zal nog huis aan huis worden verspreid. Mensen die op een of andere wijze belang hebben bij deze materie, wordt aargeraden deze inspraakavond te bezoeken. 5 Won i nabouw De dorpsraad wil een inventarisatie gaan houden naar de woningbehoeften voor de komende 5 jaar. Met de resultaten van deze inventarisatie kan bekexen worden welke acties op het terrein van de woningbouw ondernomen moeten worden. Overigens worden de problemen rond de woningbouw in de kerkdorpen steeds nijpender. Inmiddels is bekend dat de provincie absoluut geen woningbouw meer toestaat binnen hinderwetcirkels. Zolang de regelgeving op dat punt nog steeds gebaseerd is op aantallen dieren, bieden technische voorzieningen ter beper king van de overlast geen oplossing. Door het autochtoniteitsbeleid van de gemeente is de woningbouw m de Venrayse kerkdorpen steeds verder achterop geraakt. Daarnaast is het gemeentelijk beleid te zeer gericht op de ontwikkeling van Venray-centrumwaardoor er onvoldoende wonirgen in de kerkdorpen terecht komen, In de gemeenteraad zal het autochtoniteitsbeleid nog ter discussie worden gesteld.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 6