CAS& 3. Notulen vorige jaarvergadering Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 4. Opvolging huidige dorpsraad In december 1991 loopt de zittingstermijn van deze dorpsraad af. Van vier dorpsraad leden is bekend dat zij met nun werkzaamheden willen stoppen. De dorpsraad geeft er de voorkeur aan in hun opvolging te voorzien door middel van verkiezingen. Een gekozen dorpsraad weet zich immers gesteund door een groot aantal mensen en heeft zodoende meer draagkracht. Voorwaarde voor het houden van verkiezingen is, dat er voldoende kandidaten gesteld worden. Voor het overgrote deei zullen die door de verenigingen gele verd moeten worden. Voorgesteld wordt dezelfde sectoren te hanteren als de vorige keer, t.w.: sector 1 -LLTB -LVB -Studieclub varkenshouders sector 2 -Ruitervereniging -Handboogschutterij -Voetbal-/korfba1vereniging -Tennisverenigi ng -Biljartclub sector 3 -Carnava i svereniging -Fanfare -Herenkoor -Dameskoor -Toneelgroep sector 4 sector 5 sector 6 -Qiderraad -Schoolbestuur -Peuterspee1zaa1 -Kerkbestuur -Ouderenverenigi ng -Stichting Jeugdwerk -Vrije sector 5. Nota Kerkdorpen De eerste versie was een inventarisatienota, met daaraan toegevoegd een vra genlijst m.b.t. knelpunten binnen het dorpDorpsraad heeft daarbij onder an dere als punten aangedragen: woningbouw, behoud van school, verkeersveiligheid en ontbreken van pastoor. Vanuit de vergadering wordt met klem aangedrongen te strijden voor het behoud van de kleine school", zo mogelijk in gemeentelijk verband. De beleidsvoorne mens door de overheid op dit punt zijn echter thans nog in voorbereiding, zo dat nu reageren nog geen zin heeft. 6. S1uiting bijkantoor van de Rabo-bank De Rabo-bank heeft haar cliënten middels een brief laten weten dat zij beslo ten hebben het bijkantoor in Castenray te willen sluiten. Het wordt de Rabo-bank daarbij bijzonder kwalijk genomen dat zij zelfs niet met haar eigen leden, noch met de dorpsraad of de Ouderenvereniging vooraf over haar plannen overleg hebben gevoerd. De overweging in de brief dat aan passing van het gebouw aan de veiligheidseisen te kostbaar zou zijn,, komen wat merkwaardig over nu het Rabo-kantoor in Oirlo juist grondig wordt verbouwd. Met name naar ouderen toe wordt hun besluit als zeer a-sociaal ervaren. In een afzonderlijke bijeenkomst voor de ouderen, hielden de Rabo-woordvoerders zich

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 3