DORPSRAAD VffiStAG OPENBARE IX)RimW^gM;Egl^ 2Q 00 UUR IN CAFg 1. Opening Met een bijzonder woord van welkom san burgemeester Waals, die vandaag tei kennismaking aanwezig is 2. Kennismaking met &ayaeiMg^yJfegjg De burgemeester heeft als portefeuillehouder dorpsraden het voornemen jaar lijks alle dorpsraden te bezoeken, teneinde op de hoogte te blijven van wat er zoal allemaal speelt in de diverse dorpen. Uitvoerig wordt stilgestaan bij het onlangs gepresenteerde Buck-rapport waarin een toekomstvisie voor de totale gemeente Vepray wordt weergegevenDit rapport zal dienen als basis voor het nog te bepalen toekomstbeleid van de gemeente.Alvorensd.it beleid wordt vastgesteld, zullen er nog informatie avonden worden georganiseerd. Ook de kerkdorpen worden hierbij aangedaan, zij het dat niet voor elk dorp een afzonderlijke avond wordt georganiseerd, maar dat dat voor een aantal dorpen gezamenlijk gebeurd. Duidelijk is dat als gevolg van de milieuvoorschriften in de intensieve veehouderij een vergaande schaalvergroting en sanering zal moeten plaats vinden. Het verlies aan arbeidsplaatsen dat dat teweeg brengt, zal men trach ten te compenseren door uitbouw van werkgelegenheid in de industrie. Deze op handen zi inde veranderingen in de agrarische sector hebben uiteraard ver strekkende gevolgen voor" het buitengebied. Hiervoor zal een ruimtelijke structuur-note werden ontwikkeld, waarin het gemeentelijke beleid dienaan gaande wordt vastgelegd. Daarbij moet gedacht worden aan een andere indeling van het buitengebied; waai" recreatie, waar natuur, waar landbouw, wat te doen met leegstaande bedrijven en boerderijen, enz. De ruimtelijke structuur-nota zal over 1 tot 1,5 jaar gereed zijn. In de ruimtelijke structuur-nota zal ook de ruimtelijke ontwikkeling van de dorpskernen aan de orde komen. De uitgangspunten van de Kerkdorpennota zullen daarvoor als basis dienen. Burgemeester Waals onderstreept nog eens dat de kwaliteit van leven en voorzieningen in dg dorpen zoveel mogelijk in stand gehouden moet worden. Cp dat te kunnen verwezenlijken moet er naar de mening van de dorpu. sad in voldoende mate woningbouw plaatsvinden. De toepassing van het autcchtoniteitsbeginsei belemmerd de groei van de kerkdorpen. Behalve dat, worden bijna alle bestemmingsplannen gehinderd door stankcirkels,^ waardoor woningbouw in sommige dorpen vrijwel uitgesloten is. In de omliggende gemeen ten als Horst en Meerlo-Wanssum wordt relatief meer in de kerkdorpen gebouwd dan in Venray. Een smer beleid is dus wel degelijk mogelijk. De gemeenteraad heeft bij de'vaststelling van de Kerkdorpennota bedongen dat het autochtoni- teitsbeginsei opnieuw ter discussie zal worden gesteld. Hopelijk biedt dat een opening-voor de in het slop geraakte woningbouw. Bij de komst van militairen naar vliegbasis de Peel. zal een deel van hen wellicht willen kiezen voor wonen in 'een dorp. Een ongewijzigd autochtoniteitsbeleid, zal dit echter verninderen, waardoor zij waarschijnlijk noodgedwongen uitwijken naar een andere gemeente 3. Notulen vorige vergadgrirg Worden zonder op- of aanmerkirgen goedgekeurd. 4. Verslag DarosradsnQVfri.eg De dorpsraden kunnen aangegeven waar de nieuwe abri's naar nun mening geplaatst moeten worden. Voor Castenray zijn dat uiteraard de bushaltes in de dorpskern. 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 1992 | | pagina 2