3R.%2 X TEmCI-ü 2 D E EENDRACHT" VETERANENC ON C 0T IRS AMERICA Het Veteranenconconrs 1991 behoort inmiddels alweer tot het verleden. Door een plotseling opkomende pijn was Prank helaas genoodzaakt zich af te melden. Gelukkig vond hij Ties Dings bereid In plaats van hem roee te doen, zodat er toch een viertal namens onze vereniging aan de start kon verschijnen. Rekeninghoudende met het feit dat ze niet hadden kunnen oefenen met Ti.es erbij, werd er een redelijke proef gereden. Ze behaalden een 6e prijs met 116 punten. Hij het individueel dressuur lieten onze deelnemers goede proeven zien. Jan Donders behaalde met het paard Courville bij de 90+ 's-morgens maar liefst 140 punten. Doordat hij met dit aantal aan de leiding stond, kon hij s-middags wederom aantreden voor het afkampen. Herman; Bloemen, de tegenstander, die als eerste moest starten, kwam op een totaal van 119 punten. Jan reed een gedurfde proef en liet 126 punten noteren. Hierdoor behaalde Jan met Courville het welverdiende Kampioenschap bij het individueel dressuur 90+. Jan Gee rets wist zich met het paard Gesar bij het individueel dressuur 90- op de ere-lijst te laten noteren. Hij behaalde een 9e prijs met 126 punten. Zowel Bert met Baccara als Ties met Appeloup konden helaas geen prijs bemachtigen, doch het verschil was miniem. Bert eindigde als 6e met 129 punten, terwijl Ties op de löe plaats kwam met 127 punten. Bij het springen deed alleen Jan Geerets met Gesar mee. Helaas ging dit niet zoals de bedoeling was. Gesar had blijkbaar niet zo veel zin en verraste Jan nogal. Doordat Gesar namelijk weigerde kon Jan niet meer blijven zitten en belande Jan in het gras. Als of dit nog niet genoeg was, ging de bel ook nog 1 keer te veel, hetgeen diskwalificatie betekende. Achteraf bleek dat Jan als gevolg van de val de pech-prijs, te weten 1 zak paardebrokken, in ontvangst mocht nemen. Hij was dus niet voor niets er af gevallen» Jan Geerets en Ties Dings deden ook nog mee met het harddraven en het ringsteken. Bij het harddraven eindigde Ties als derde van zijn groep. Jammer genoeg mochten alleen de eerste twee van elke groep door naar de finale. Jan wist zich wel in de finale te draven. In de finale moesten ze ook drie rondjes draven en al gauw genoeg draafde Jan voorop. Net in de laatste ronde werd hij echter voorbij gedraafd, waardoor hij als tweede eindigde. Het ringsteken bleek in de praktijk moeilijker dan het zich aan liet zien, waardoor zowel Ties als Jan geen ere-plaats konden laten noteren. Vanaf deze plaats willen we Jan Donders feliciteren met het behaalde Kampioenschap en Jan G.» Ties, Bert en de commandant met de behaalde prijzen c,.q, goede resultaten. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Aanstaande zondag; 15 oktober, zullen onze jaarlijkse Clubkampioen schappen verreden worden op de gebruikelijke terreinen bij "de berg". De startvolgorde zal bepaald worden door middel van loting en wel om 12.49 uur. Als eerste bij het individueel dressuur zullen da gaarder, aan de start verschijnen. Wij zijn voornemens om de eerste ruiter/amazone om ongeveer 15.00 uur te latenstarten. Voor de volledigheid zij vermeld dat de paarden proef 40, öressuurproef samengestelde wedstrijdsport klasse Licht (gele gedeelte) dienen te rijden en de pony-amazones proef 5, individueel dressuur klasse £1. Deelnemers veel succes en een prettige dag. II I I H»M <i Ni<( W

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 2