DORPSRAAD KERMIS Helaas hebben ook dit jaar weer ernstige ongeregeldheden plaats gevonden tijdens de kermis. Zowel de cafetaria als de kermisat tracties zijn daarbij doelwit geweest van de vandalen. Zeer betreurenswaardig is het dat notabene eigen inwoners hier voor verantwoordelijk zijn. Door hun onnozel en onvolwassen gedrag komt het voortbestaan van Castenrayse kermis in het geding. Nog daargelaten het menselijk leed en de materiele schade die door hen werd veroorzaakt. Het mag duidelijk zijn dat de Dorpsraad haar afkeuring uitspreekt over dit soort wangedrag. Naar wij hopen steunt de Castenrayse gemeenschap ons standpunt, en realiseert zich dat dit soort acties serieuze pogingen zijn de kermis in Castenray tot het verleden te laten behoren" Hopelijk zal ook de Castenrayse gemeenschap dergelijke onruststokers laten blijken dat dit zo niet kan. VERSLAG OPENBARE DORPSRAADVERGADERING PD. 16-9-1991 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering. Worden goedgekeurd. Opmerkingen Evaluatiegesprek met wethouder Driessen m.b.t. recreatief gebruik van de Diepeling verschuiven naar begin 1992. Gesprek met Rabo-bank vindt plaats op 19 september a.s. 3. Verslag Dorpsradenover 1 eer Het dorpsradenoverleg zal samen met de dorpsraden Heide. Veulen en Vredepeel actie ondernemen tegen de voorgenomen schaalvergroting in net basisonderwijs. De leden van het dorpsradenover1 eg zullen kennismaken met de nieuwe directeur van de woningbouwvereniging. 4. Kermis. De dorpsraad betreurt het dat ook dit jaar de kermis weer gepaard ging met vandalisme. De steeds bedreigendere vormen die dat vandalisme aanneemt geeft ernstig te denken. In overleg met de gemeente zal bekeken moeten worden hoe we met onze kermis verder moeten 5. Verkiezingen. Op dit moment zijn nog slechts twee kandidaten schriftelijk aangemeld Uitgangspunt is dat elke vereniging een kandidaat levert. 6. Mededel incren/ingekomen stukken. Aan de uitnodiging van de kennismakingsreceptie van de nieuwe burgemeester kon helaas geen gehoor worden gegeven. De inspraakreacties van de dorpsraden en de beantwoording daarvan door de gemeente zijn binnen. De gemeentelijke planning richt zich op behandeling in de commissie ROV op 7 oktober a.s. en behandeling in de gemeenteraad op 29 oktober br komt geen tweede inspraakronde voor de dorpsraden Wel kan via de politieke kanalen nog beïnvloeding plaatsvinden. L>e dorpsraad zal proberen de verplaatsing van de veldkapel te uespoedigen. K 6

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 6