5 Levensgevaarlijke situatie DIEPELING GEEN ZWEM- EN SURFWATER gemeente venray De tussen Tienray en Klein-Oirlo gelegen ontgrondingspias "De Diepeling" mag de eerstkomende jaren niet gebruikt worden als zwem- en surfwater. Dat hebben de gemeentebesturen van Venray en Meerlo-Wanssum in overleg met het ontgrondingsbedrijf Teunesen en de meest betrokken dorpsraden besloten. Zoals bekend zijn de vorige zomer veel watersporters naar de Diepeling ge gaan om daar te zwemmen en/of te surfen. Vooral in de zeer zomerse we ken van eind juli en augustus bracht dat problemen met zich. De toevoer wegen zijn niet op grote verkeersdruk berekenden dat leidt vaak tot bijna- ongelukken (vooral vanuit Meerlo en Castenray/Klein-Oirlo)De smalle we gen worden nabij de plas dichtgezet met auto's en dat levert herhaaldelijk problemen op voor het overige verkeer. Het gaat echter niet alleen om verkeersproblemen, ook de plas zelf is uiterst gevaarlijk. Met name de steile wanden enkele meters uit de kant vormen een gevaar, enerzijds door afkalving en anderzijds door het plotse linge grote temperatuurverschil van het water tussen ondiepe en diepere gedeelten. Op veel plaatsen is de plas 15 meter diep Daarnaast is er ook nog de schade aan de oevers en aan de oevervegeta tie. Automobilisten proberen vaak tot bijna aan het water te rijden, waar door de afwerking van de oevers en het aangroeien van beplanting in ge vaar komt. Bovendien zijn er geen sanitaire voorzieningen en evenmin vuil nisbakken en dat blijkt te leiden tot veel afval op de oevers. De gemeentebesturen en het ontgrondingsbedrijf hebben, gelet op de pro blemen, besloten tot strengere maatregelen. Dit met het doel om, in elk ge- val in de eerstkomende jaren, recreatie in en rond de Diepeling te voorko men. Het ontgrondingsbedrijf heeft inmiddels gezorgd voor een deugdelijke afrastering en voor waarschuwings- en verbodsborden. De gemeenten zor gen in overleg met de politie voor een intensieve controle in het gebied, waarbij de politie verbaliserend zal optreden, zowel tegen degenen die toch recreatief gebruik maken van de Diepeling als tegen hen die zodanig parke ren dat het overige verkeer geen vrije doorgang meer heeft. Het voorgaande betekent overigens niet, dat de Diepeling op de langere termijn ook niet gebruikt kan worden ten behoeve van de recreatie. Nadat de ontgronding is afgerond; alle oevers volledig zijn afgewerkt en de be planting tot stand is gekomen, komt de plas bij de gemeenten in eigendom. Dan ook kan er zeker enig recreatief gebruik worden toegestaan. Tot die tijd dient men geduld te betrachten. karel dekkers TWSEWIELERS °ffUNIQN-Dealer BOVAG-Lid j Geopend: met toestemming van: gem. Meerlo-Wanssum» Kamer v. Koophandel, Bovag, C.B.R. enz. enz Voor: Verkoop (nieuw gebruikt) Inruil Reparatie (alle merken) Onderhoud Verhuur Verzekering Di- t/m do-dag Vrijdag Zaterdag 13.00 - 18.00 uur 13.00 - 20.00 uur 9.00 - 16.00 uur Post baan 14, 5861 CT WANSSUM. Telefoon: 04784 - 2166

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 5