NIEUWE VRIJETIJDSACTIVITEITEN VOOR MENSEN MET EEN VERSTANDELIJKE HANDICAP Vanaf april heeft de Venrayse werkgroep 'uitbreiding vrijetijdsaktiviteiten voor mensen met een verstandelijke handicap' een aantal nieuwe aktiviteiten gestart. De eerste reakties van zowel deelnemers als vrijwilligers wijzen erop dat de werkgroep op de goede weg is. In het najaar van '90 nam de werkgroep het initiatief tot het houden van een enquête onder de groep licht verstandelijk gehandicapten, woon achtig in de regio Venlo. De werkgroep bestond uit vertegenwoordigers van het Gezinsvervangendtehuis 'de Laterije', Stichting Bekkershof, het Sint VlncentiushuisNieuw- Spraeland en de Stichting voor Sociaal Pedagogische Zorg, afdeling Begeleid Zelfstandig Wonen en afdeling Vrijetijdsbesteding. De resultaten van de enquête hebban ertoe geleid dat vier nieuwe aktivi teiten werden ontwikkeld. Een soos, voorlopig eens per maand, en wekelijks een kook-, muziek- en danskursus. Voor de soos gebruikt man vanaf april de akkomodatie van wijkgebouw 'de Springplank'. Koken en muziek gebeurt in lokalen van de school 'Marianum'. De dansles vindt plaats in het danscentrum van Jeanne en Paul Janssen. De periode april-juli is eer proefperiode. Na dit tijdstip moet duidelijk zijn of de aktiviteiten aanslaan bij de deelnemers. Nu de aktiviteiten bijna zijn beëindigd, wordt hier en daar de balans op gemaakt Uit de positieve reakties van de deelnemers blijkt dat dit nieuw ontwikkelde vrijetijdsaanbod in een behoefte voorziet. Circa 80 mensen nemen deel aan een van deaktiviteiten. 'Nu leer ik zelf mijn potje koken; ik wil in september zeker doorgaan met de kookles.' 'Ik kijk nu al uit naar de danslessen na de vakantie. Ik vind het gezellig bij de dansschool.' Soortgelijke opmerkingen horen de werkgroepleden regelmatig. De vrijwilligers die bij de verschillende aktiviteiten mee helpen bege leiden, hebben dit werk als zinvol en uiterst leerzaam ervaren. Zij zijn dan ook van plan om na de vakantieperiode opnieuw hun schouders eronder te zetten. Op dit moment beraadt de werkgroep zich over de vraag Dij welke instezzing de aktiviteiten kunnen, worden ondergebracht. Van belang daarbij is dat deze aktiviteiten ook in de toekomst plaats kunnen blijven vinden. Mochten er na lesing van dit artikel belangstellenden zijn die als vrijwil liger aktief zouden willen meewerken, neem dan gerust even kontakt op. De kontaktpersoon van de werkgroep kan u alle gewensts informatie verschaf fen. (tel. 077-870020, vragen naar Herman Verweij) ÜL. V B Fietsen Op dinsdag 2 juli is enz© Biddag*ietstochtVlo vertrekken om -«i -13.30 uur vanar het plein. Via ©on fietsroute komen we aan bij "Heerdalwaar de koffie en vlaai klaarstaan. Daarna hebben we een rondleiding door bet park. Hond 18.00 uur zijn we weer inCastenrayDe onkostan zijn p.p. f. 4,00. Opgeven voor zaterdag 29 juni. bij E. Brouwers tel.: 1345. Kinderultstarje 17 Inü Voor het kinderuitstapje naar "do Schatberg" hebben we de bus nog niet helemaal vol. Dus ja kunt je nog oogeven bij Hia Harcol lis tel.: 1759 tot 1 juli. Vertrek 13.30 uur bij de kerk, thuis circa 18.00 uur. Kosten f. 7,00 per persoor..

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 9