s.. gsastoaag Be eerste versie was een inveotarisatienota, met daaraan, toegevoegd een vra genlijst m.b.t. knelpunten binnen het dorp. Dorpsraad heeft daarbij onder an dere als punten aangedragen: woningbouw, behoud van school, verkeersveiligheid en ontbreken van pastoor. Vanuit de vergadering wordt met klem aangedrongen te strijden voor het behoud van de kleine school, zo mogelijk in gemeentelijk verband. De beleidsvoorne mens door'de overheid op dit punt zijn echter thans nog in voorbereiding, zo dat nu reageren nog geen zin heeft. De Rabo-bank heeft haar cliënten middels een brief laten weten dat zij beslo ten hebben het bijkantoor in Castenray te willen sluiten. Het wordt de Rabo-bank bijzonder kwalijk genomen dat zij zelfs niet met haar eigen leden, noch met de dorpsraad of de Ouderenvereniging vooraf over haar plannen overleg hebben gevoerd. De overweging in de brief dat aanpassing van het gebouw aan de veiligheidseisen te kostbaar zou zijn, komen wat merkwaardig over nu het Rabo-kantoor in Oirlo iuist grondig wordt verbouwd. Met name naar ouderen toe wordt hun besluit als zeer a-sociaal ervaren, In een afzonderlijke bijeenkomst voor de ouderen, hielden de Rabo-woordvoerders zich zeer op de vlakte bij het doen van toezeggingen toch nog enige service binnen het dorp te willen verlanen. De overgrote meerderheid van de vergadering wil dat de dorpsraad actie voert tegen het besluit. De dorpsraad stelt dat actie voeren tegen een besluit wat reeds genomen is alleen zinvol is, als daarbij uiterste middelen worden inge zet. De dorpsraad wil daartoe het volgende voorstel doen: De inwoners «aken schriftelijk aan de Sabo-bank kenbaar dat zij hun relatie sset de bank, voor zover als dat mogelijk is, zullen verbreken, als het Rabo-bank bestuur niet binnen één aaaxtd haar besluit tot sluiting zal intrek ken. Een brief van dergelijke inhoud zal in de Schans worden gepubliceerd, waarop alleen ontbrekende gegevens nog op moeten worden ingevuld. De voorgestelde actie vond voldoende steun in de vergadering. Indien Rabo-bank vooruitlopend op de voorgenomen actie tot enige tegemoetkom ing wil komen, zal zij hiertoe voor 1 april a.s. in overleg moeten treden met de dorpsraad. - Er is een gesprek gevoerd raet de gemeente, Fa Teunesen en de dorpsraad, waarbij maatregelen zijn afgesproken ter voorkoming van recreatief gebruik van de Diepeiing. Hierover volgen nog publicaties in de krant. - Aan. het kabeltelevisietraject zijn nog 3 woningen aan de Lollebeekweg toe gevoegd en nog 10 woningen aan da Roffert/Tunnelweg. Gepland is de aanleg in april/mei te realiseren. - De toezegging van de gemeente om binnenkort zitbanken te plaatsen in de abri's bij de bushaltes wordt opgeschort, omdat in de herfst de abri's compleet vervangen worden. - Blijft de tunnel onder de autoweg ook na Ja, de tunnel blijft. Met dank aan eenieder voor hun inbreng. de aanleg van de 8 73 gehandhaafd?

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 3