8 7Kabeltelevisie Binnenkort zal de gemeen te een enque fce houden over de aansluiting van kabeltelevisie op de kerkdorpenDeze enque te is niet vrij blijvend. Indien men toezegt te willen aansluiten, is men ver plicht minimaal een jaar kabeltelevisie af te nemen. Alleen de dorpskern en de bewoners van de Castenrayseweg kunnen worden aangesloten. Indien 67 wil aansluiten gaat het project door. Omdat de kabel vanaf Oostrum via Oirlo naar Castenray komt, zijn we bovendien afhankelijk van het aansluitpercentage van Oirlo. Is dit lager dan 67 komt in Castenray geen kabel televisie, ook al zou hier de 67 overschreden worden. Aan het enquêteformulier wordt uitvoerige schriftelijke Informatie toegevoegd. Zonodig organiseert de dorpsraad nog een ai zonderliike informatieavond 8Wat verder ter tafel komt -Nu de gemeentepolitie van Venray beschikt over eigen snelheids- mee tapparstuurzal deze ook ge re ge I'd in Castenray worden ingezet. -De aanleg aardgas in het buitengebied start eind april/begin mei. Indien iemand dringend om aardgas verlegen zit, bijvoorbeeld door verbouwing of vervanging van installatie, kan men kon tak t opnemen met Limagas. In overleg kunnen dan de werkzaamheden naar voren geschoven worden. 9Rondvraag -Bij de gemeenteraadsverkiezingen stonden twee Castenrayse Kandi daten op de CDA lijst. Hiermee werd het risico gelopen dat geen van beide gekozen sou worden. Vraag is of de dorpsraad die voor de toekomst zou kunnen proberen te voorkomen. De dorpsraad is echter een onafhankelijk organisatie, die zeker niet politiek gebonden kan of mag zijn. Bemoeienissen met de kandidaatstelling voor verkiezingen behoren dan ook niet tot de taak van de dorpsraad. In dit geval kunnen alleen leden van het CDA invloed uitoefenen, -Zou het mogelijk zijn in de Mattblasstraat en/of Campagnestraat verkeersdrempels aan te léggen. Dit wordt bij de gemeente nage vraagd, 10. Sluiting Met dank aan alle aanwezigen voor hun inbreng, Het vergaosren met meer belangstellenden geeft meer voldoening en is zeker voor herhaling vatbaar, Vrijdag 9-1? uur. Zaterdag 9 -14 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 6