DORP S 3 VKRSLAG OPENBARE DORPSRAADVERGADERING PD 18-2-1991. 2. Notulen voriac vergadering Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. j Open i ne. 3. Verslap, dorpsradenoverleg De inhoud van de concept-nota Kerkdorpen wekte enige teleurstelling. Deze be vatte nogal wat onjuiste gegevens. Er was verdeeldheid in het dorpsradenover leg om het begrip autochtoniteit op te rekken, zodanig dat iedere autochtoon voor een kerkdorp dit tevens is voor alle kerkdorpen. De voortgangsplanning van de nota Kerkdorpen is: - 1 maart: terug naar de dorpsraden - 16 mrt/14 april: inspraak van de dorpsraden - 9 mei/20 mei: 2e inspraakronde - 3 juni: behandeling in de commissie Ruimtelijke Ordening - 24 juni: behandeling in de gemeenteraad 4. Nota Verkeers- en vervoersplan De nota gaat. onderdeel uitmaken van het zgn. Masterplan. Afzonderlijke in spraak op de nota Verkeers- en vervoersplan is hiermee van de baan. V.w.b. de kerkdorpen komen in de nota Verkeers- en vervoersplan alleen de landbouwwegen aan de orde. Deze hebben aanzienlijk te lijden door het zware verkeer. Om schade te voorkomen worden, voor zover de plaatselijke situaties dit toelaten, de volgende maatregelen overwogen: - Inbouwen van een "stop", waardoor voorkomen wordt dat een weg voor door gaand verkeer gebruikt wordt. - breedte-, lengte- en/of gewichtsbeperkingen (B-wegen) - gesloten verklaringen De laatste twee maatregelen gelden niet voor het bestemmingsverkeer. Naar de mening van de dorpsraad zal de aard van de te nemen maatregelen moeten passen in de omgeving en aangepast zijn aan het landbouwgebruikOok goede voorlichting zou een bijdrage kunnen leveren om schade te voorkomen. Voor het overige wordt nog aandacht gevraagd voor de verkeerssituatie Leunseweg/Paterslaan. 5. Kabeltelevisie Van Kabeltelevisie BV is op 7-2-1991 een brief ontvangen met de mededeling dat voor het traject Roffert/Tunnelweg nog te weinig aanmeldingen binnen zijn. Vijf aanwonenden hebben hun formulier niet teruggestuurd. Deze hebben een herinnering gehad van Kabeltelevisie BV en krijgen tot 1 maart a.s. alsnog de gelegenheid om te reageren. 6Mededelingen - In december 1991 is de huidige dorpsraad aftredend. Van de aanwezige leden geven vier personen te kennen dan te willen stoppen. - Ingekomen notitie Stadspark Venray; wordt voor kennisgeving aangenomen. - Brief van gemeente ontvangen voor plaatsing van zitbanken bij de bushalten. - Brief van gemeente ontvangen inzake aanleg telefooncellen; gezien lage prioriteitstelling van de PTT voor cellen in kleine dorpen en het vermoe delijke geringe gebruik geen aanmelding doen. - Voorlopige jaarrekening Schans ontvangen; kascontrole nog uit te voeren. 7Rondvraag - De straatlantaarn aan de Diepeling zou mogelijk verdwijnen. Hiertegen is destijds al door de dorpsraad tegen geprotesteerd. De gemeente heeft dit protest naast zich neergelegd. - De paden in het Castenrays Broek zijn vaak drassig en daardoor moeilijk begaanbaar. Dit hoort echter onlosmakelijk bij een broekbos; laarzen aan trekken is de enige remedie. 8. S3uitinn

Castenrays dorpsblad De Schans | 1991 | | pagina 3