DORPSRAAD 6 VERSLAG OPENBARE DOBPSRAADVERGAPEKING PP 20-8-1990 2. Notulen vorige vergadering Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 3. Verslag dornsradenoverleg. In de afgelopen periode is er geen vergadering geweest 1Opening 4. R 73 Op 20 juni hebben enkele leden van de dorpsraad een informatieavond bezocht over geluidwerende voorzieningen van de R 73. De door de gemeente gemaakte keuze wordt ondersteund door de dorpsraad. Voor zover de geluidwerende voorzieningen niet in het zicht, komen, worden ze zoveel mogelijk uitgevoerd in aarden wallen en plaatselijk met half open hou ten schermen met. daarin geluidabsorberend materiaal. Bij viaducten wordt ge bruik gemaakt van plexiglas schermen, eventueel getint. Deze plexiglas schermen worden geaccentueerd met: staanders en kabels, waardoor het visueel een hangbrug lijkt. De dorpsraad heeft als voorkeur uitgesproken geen getint glas te gebruiken. Bij blank glas zal het. scherm wat minder zichtbaar zijn. 5. Kabeltelevisie Nagenoeg alle uitgereikte aanmeldingsformulieren zijn weer opgehaald. Helaas komen we 11 aanmeldingen te kort voor de aanleg. Via de Schans wordt getracht alsnog 11 aanmeldingen te verwerven. 6.. Kerm,is Vanwege voortdurende misstanden in de voorafgaande jaren, is geen visboer be reid geweest een standplaats op de kermis in te nemen. Gemeente ert dorpsraad zullen in gezamenlijk overleg voor volgend jaar een oplossing proberen te vinden 7. Nota mestverwerking Door een dorpsraadafvaardiging werd een informatieavond bezocht over mestver werking in de gemeente Venray. De mestproblematiek in de gemeente is van zo danige omvang, dat de bouw van een mestverwerkingsfabriek onontkoombaar is. Naar de gemeente toe zal de dorpsraad het volgende standpunt innemen: - Wij zijn er van overtuigd dat. een snelle komst van de mestfabriek zeer wenselijk is. - De iokatie moet worden gekozen in een gebied waar het mestoverschot het grootst is. Plaatsing op een industrieterrein behoort ook tot de mogelijk heden - De fabriek moet. aan de strengste milieu-eisen voldoen en mag geen extra overlast, bezorgen, zij het dat enige verkeersoverlast onontkoombaar is. jL_ Mede.de 1 ingcningekomen stukke;* Bericht ontvangen van gemeente inzaken verstrekking speelmateriaal voor het speelterrein Castelostraat/MatthiassfraatBericht is doorgegeven aan de buurt, die voor verdere afhandeling zorgdraagt. 9Rondvraag - wegkanten aan de Castenrayseweg en Lollebeekweg zijn plaatselijk gevaarlijk slechtWordt doorgegeven aan de gemeente. - Gevraagd is naar zitbanken bij de bushaltes. Vraag wordt onderschreven en doorgegeven aan de. gemeente - Bekeken wordt of bij de rustbank aan de Middellijkseweg een prullebak ge plaatst kan worden. Volgende vergadering 17-9-1990.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 6