HL ELS. "Batavieren" s H&NDBOOGSCHIBTEK, IETS YOOH. D. Het handbcogschieteneen der oudste sporten? biedt de ideale moge lijkheid tot ontspanning. Het is een sport die zowel als hobby voor jan en alleman en iedere leeftijd- als ook topsport tot aan interna tionale wedstrijden of Olympische Spelen beoefend kan worden. De Handboogsport wordt beoefend door zowel dames als heren in elke leeftijdsgroep. Zowel de 12 jarige scholier als de 75 jarige van zijn pensioen genietende rekreatie sporter kunnen aan deze sport het grootste genoegen beleven. Verder is het een sport welke uitstekend geschikt is voor minder valide mensen want zij nemen hiraan deel op basis van volwaardige gelijkheid. Wat heeft u daarvoor nodig Het belangrijkste is natuurlijk een boog. De keus hierin is bijzonder groot en niet in een twee drie gedaan, vooral voor beginners. Een boog moet namelijk afgestemd zijn op ieders lichaam en lichaams kracht. Voor 'net beoefenen van de handboogsport zijn spieren nodig die normaal niet gebruikt worden, zoals de schouder en rugspieren. De opbouw van deze spieren is alleen geleidelijk aan mogelijk^. Het is daarom van groot belang dat men met een boog begint die in trekkracht {de kracht die U nodig heeft om de boog te trekken) extra licht is- Deze trekkracht kan men dan langzaam opbouwen tot dat men, voor 0 lichaam, de geschikte trekkracht gevonden heeft. Dit opbouwen is geen probleem daar men bij de vereniging over oefen- bogen beschikt met verschillende trekkracht. Het is mogelijk om ter kennismaking met deze sport enige tijd met vereniqingsBtafceriaal te schieten, om als 0 verder gaat, eigen materi aal te kopen. De prijzen zijn zeer verschillend, men kan als hobby sporter met enige honderden guldens al over goeg materiaal beschikken en dit later naar eigen goed dunken uitbouwen met diverse hulpmiddelen waar men jaren met vooruit kan. Uiteraard kan men ook veel meer uitgeven aan de uitrusting, echter een goede schutter bereikt met een goedkope boog betere resultaten als een mindere schutter met de duurste boog, want goede scores kunt u niet kopen. De handboogsport kent verschillende diciplines, waaronder het 1- pijl systeem wat hoofdzakelijk in onze vereniging beoefend wordt. Er wordt geschoten over een afstand van 25 meter, op een blazoen met een doorsnede van 60 cm, onderverdeeld in 10 gekleurde ringen. Wilt U ook eens kennis maken met deze sport dan kunt U elke dinsdag vanaf 20.00 uur terecht op de banen in Cafe Doelhuis De Batavieren Horsterweg 70 Castenray. Handboogvereniging De Batavieren, BATAVIEREN-DAG Zaterdag 14 juli hebben we weer onze Batavierendag, deze begint om 18.00 uur.Zorg dat je dan ook aanwezig bent, dit jaar zal deze dag bestaan uit een fietstocht, met aansluitend een Barbecue avond bij Jac en. Truus» Namens het bestuur. X

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 6