1^-öEsaias 2. Notulen vorigeverga.4e.riag worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd Aan de orde waren: -Kabeltelevisie -Nota kerkdorpen; hiervoor zijn door de dorpsraad punten aangedragen. -rechtspersoonli jkheid -Notitie splitsen woningen, in het buitengebied. Ondanks versoepeling beleid, toch nog behoorlijk aan banden gelegd. -Regionale vereniging LVKKkooit waarschijnlijk niet van de grond. 4Kabeltelevisie,, Over dit onderwerp heeft op 13-6-1990 in de Wis een informatieavond plaatsgevonden voor belangstellenden. De enquete-formulieren zijn ia- middels door de gemeente verstuurd en door de dorpsraadle<^n weer opge haald Het 'besprokene wordt voor kennisgeving aangenomen. De kascommissie heeft beide jaarrekeningen in orde bevonden. Besloten de jaarrekeningen goed te keuren onder dank aan de respectievelijke penning meesters - Rechtspersoonlijkheid dorpsraden; gezien het feit dat de leden nu hoofdelijk aansprakelijk zijn voor het dorpsraadwerk, is een. stichtiags- of verenigingsvorm zeer wenselijk. Over de voors en tegeas van beide rechtsvormen zou door het dorpsradenoverleg een informatieavond georganiseerd moeten worden. - Uitnodiging ontvangen van gemeente Venray voor informatieavond ra.b.t. de keuze van geluidweren.de voorzieningen aan de R 73. Deze avond zal worden bezocht. EfiSdyxê&g Het maaien van braakliggende gemeentelijke bouwterreinen geschiedt gelijktijdig met het maaien van de wegbermen. Hiervoor heeft de gemeente een maaischema. - Indien, men van een zijweg komt» staan er meestal geen straat naamborden op de weg die men ingaat. Aan de gemeente verzoeken hieraan iets te doen. - Van de gemeente is nog geen bericht ontvangen rabthet opknappen van het speelterrein Matthiasstraat/Castelostraat. Zoals bekend is heeft de dorpsraad destijds hij gemeente Venray bezwaar aangetekend tegen het verlenen van een ..standplaatsvergunning aan Gebr. Suiter voor de verkoop van aardappelen, groente en fruit op het dorpsplein. Naar aanleiding van dit bezwaar heeft de gemeente de vergunning geweigerd, Tegen deze weigering zijn GebrHuiter in beroep gegaan, In eerste aanleg is dit beroep door het college van burgemeester en wethouders van Venray ongegrond verklaard. Vorigs week heeft echter in hoger Beroep de Raad van State het gemeentelijk besluit tot weigering van de vergunning vernietigd. De gemeente had de vergunning volgens dit rechtscollege dus niet. mogen weigeren - Als gevolg hiervan zullen de Gebr, Ruiter hun standplaats op het dorpsplein wederom innemen. V

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 6