14 CASTENRAY; Het Kan Nogllllililii S.V.C, 1 is er opnieuw in geslaagd kampioenskandidaat nummero 1 (Quick Boys uit Venlo) een punt af te snoepen. In een sensationele slotfase verschalkte de doorgebreken Frank Weys op een ongelooflijk "coole" wijze de "Kwiekers" sluitpost en bezorgde Castenray de uiteindelijk dik verdiende gelijkmaker. Bovendien redde hij S.V.Cdaarmee van een vroegtijdig afscheid uit de Eerste Klasse, Be withemden zullen nu komende zondag in de laatste wedstrijd van dit seizoen een overwinning moeten behalen tegen Lottura, dat zelf nog niet helemaal uitgeschakeld is voor de titel (2 punten achter stand op Quick Boys, wat in eigen huis Merselo ontvangt). Als de Swolgense Boys (c-p 1 punt van Quick Boys) er dan in slagen het Afferdense H.R.C. 2 punten af te snoepen, zit er nog een herkansing voor Castenray in het vat. "Gunt" D.I.S, het bezoekende Griendtsveen de punten deze keer niet, dan kunnen ook de Feel-^ bewoners hun voetbalschoenen - bij een S.V.C,-zege - nog niet in het vet zetten. - Traditiegetrouw dus weer veel spanning aan de kop en de staart van de Eerste Klasse, Maar nu terug naar de wedstrijd van afgelopen zondag, die niet de vooraf verwachte toeloop uit Venlo opleverdeUren voor het eerste .-n fluitsignaal ijsbeerde penningmeester Piet al door de S.V.C.- bestuurskamermaar groot was de teleurstelling toen hij vernam, dat de extra-trein uit Venlo in Grubbenvorst was gestrand met een lekke band. Nu was er sprake van een Castenray-overwicht aan de zijlijn en dat deed ae ploeg en de begeleiding bijzonder veel deugd. Quick Boys ging - zoals^het een aanstaande kampioen betaamt - fel van start en creërde enkele kleine kansjes. ^och gingen de Venlonaren tamelijk verrassend "in führung" na een zondags-schot van de Boys-spits. Be arrogante blauw-hemden vierden een. wat al te overdreven feestje en Castenray moest even v/at wegslikken. Nog voor de pauze werd echter duidelijk dat de achterhoede van Quick Boys te pakken was. Zo kreeg Jac Wismans een riante mogelijkheid, doch vuurde op de vuisten van de doelman. Vrij snel na de thee besloot de technischestaf bewust risico's te gaan nemen (een nederlaag z-ou de definitieve degradatie kunnen betekenen) door achterin 1 cp I te gaan spelen. De Venlonaren werden teruggedrongen en de gelijkmaker kon niet uitblijven. Toch zag het er vlak voor de 1-1 donker uit voor de withemden, toen Steffan Weys met een enkel-blessure noodgedwongen moest afhaken,.terwijl Christjan Broere vanwege een verrekking in de rug nog slechts op halve kracht verder kon. Toch slaagde S.V.C. er dus 8 minuten voor het einde in de gelijkmaker te produceren nadat Marcel Classens, Frank Weys prima lanceerde. En zodoende leeft Castenray 1 nog steeds en hoopt zondag^opnieuw op de nodige supporters-steun langs de zijlijn. Wie weet komt Jep dan ook weer een kijkje nemen? OSCAR

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 14