11 WEER EEN SMOES VAN KROES... Het is een duur zondagje geworden. Het begon al bij de senioren 2, die overigens keurig met 5-2 gewonnen heeft. De scheidsrechter aldaar vond het nodig de vereniging een boete te laten betalen omdat het veld incompleet was. Het waren de strafworpstippen die "ineens" van de aardbol waren verdwenen. Onze scheidsrechter vond dat de onderkant van een bekertje ook goed kon dienen als strafworpstip en zag het voor deze keer door haar vingers. Wel hopende dat hier iets aan gedaan kan worden, (stille hint) De tweede reden omdat het duur was kwam door een legio doelpunten wat gevallen is. De Blauw—Witten die voor vandaag in het zwart-wit gekleed gingen, openden de score en wisten die ook te verdubbelen, voor dat onze aanval het gat had gevonden. Meteen na de 0-2 functiewissel wist Gertie vanuit een aanvals- actie een strafworp te veroorzaken. Meggie mocht dit werkje opknappen en wist haar kans te benutten. (1-2) Binnen een mum \en tijd was de bal weer terug uit ons verdedigings vak en net zo snel was het weer Meggie die de korf doorboor de met een doorloopbai. (2-2) De Blauw-Witten uit Handel zagen echter snel kans uit te lopen naar 2-3. In ons aanvalsvak kwamen goeie kansen maar helaas misten ze de afwerking. Met behulp van een beetje verboden snijtechniek kwam Astrid vrij voor de korf en terwijl de tegenstandsters stonden te kabalen over wat wel -en wat niet mag, wierp ze de bal in de linkerbovenhoek van de korf. (3-3) Bij deze 3-3 stand besloot Meggie eens in haar archieven te kijken van een paar seizoenen terug. Ze zag daar de zogenaamde stuif techniek staan. Eén van de gemakkelijkste technieken in de sportwereld, doch voor haar dame niet bij te houden. Op een volgens Meggie zelf, ouderwets gezellige manier zag ze nog tot twee keer toe kans te scoren. Waardoor de stand op 5-3 kwam te staan in ons voordeel. En zoals zij koh stuiven zo konden de dames uit Handel schieten. Vanaf afstand trokken ze net voor de rust de stand gelijk tot 5-5, Ma de thee ging het even in een stroomversnelling. Voor de toeschouwers die het niet meer konden volgen is hier nog even uitleg. Uit de eerste aanvalspoging aan de zijde van de Blauw-Witten kwam hun zesde doelpunt. En uit de eerste aanvalspoging aan onze zijde kwam ons zesde doelpunt. Een mooi afstandschot uit handen van Lucienne. Er werd wat afstandschoten betreft eigenlijk te veel vrij gela ten. De concentratie dienodig is voor een schot werd hun dus als het ware geschonken en met .behulp hiervan vielen er nog 3 -doelpunten aan de verkeerde kant. Onze laatste treffer was misschien een eerredder of toch nog een puntenredder. Vanaf korte afstand tekende Lucienne voor de zevende treffer. Maar het bleek later een doelpunt te zijn voor de eer en tevens voor de pot. Handel gooide er nog eentje ach teraan en zo werd het 7-10 in het voordeel van de Blauw-Witten.'. KROES

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 11