DORPSRAAD 9 NOTULEN OPENBARE JAARVERGADERING DORPSRAAD CASTENRAY PD 17-4-1989 IN "DE WIS" I.S.M. HET KERKBESTUUR. Opening; De voorzitter opent de vergadering en heet de weinige aan wezigen van harte welkom. Het is teleurstellend te moeten consta teren dat steeds minder inwoners de jaarlijkse vergadering be zoeken. Je gaat je afvragen in hoeverre de dorpsbewoners zich nog betrokken voelen bij het dorpsgebeuren Jaarverslag 1988: Aan de orde waren in het afgelopen jaar.' - -Aardgas buitengebied -Onderhoud wegen -Verkeersveiligheid Horsterweg -Afsluiting op- en afrit autoweg -WoningbouwA woningen aan de Horsterweg en ontsluiting daarvan. -Rijksweg 73; bestemmingsplanwijziging en geluidhinderprocedure Notulen vorige vergadering; Deze worden zonder op- of aanmerking goedgekeurd, met dank aan de samens teller. Woningbouw Bij de gemeente wordt thans een voorbereidingsbesluit genomen voor de bouw van 6 premie-A woningen aan de Horsterweg. Of al deze woningen ook gebouwd gaan worden hangt af van de kandidaat kopers. Hierover wordt a.s. donderdag 20-4-1989 overleg gevoerd. Omdat het Rijk het bouwcontingent flink gaat terugschroeven, is het zeer waarschijnlijk dat dit voorlopig de laatste gesubsidieerde woningen zullen zijn. Niettemin zal na toedeling van deze woningen een nieuwe actuele stand van woningzoekenden worden opgemaakt, om toch bij de gemeente te pleiten voor blijven bouwen in ons dorp. Het huidige bestemmingsplan biedt voorlopig voldoende bouwmogelijk heden. Verder wordt er nog op gewezen dat aanvragers voor huurwoningen zich moe ten la ten inschrijven bij de Woningbouwvereniging en aanvragers voor premie-koopwoningen dit moeten doen bij de gemeente R 73: Door dorpsraad werden.bezocht informatieavonden m.b.t. de wijzi ging bestemmingsplan en de geluidhinderprocedurewaarbij de nadrukkelijke aandacht ligt op het gebied van de geluidhinder. Door de ambtenaren van gemeente, Rijkswaterstaat en ministerie VROM is eeii zgn. saneringsplan geluidhinder voorbereid, wat nog slechts wacht op goedkeuring van de minister. Bij goedkeuring zullen extra geluidwerende voorzieningen worden getroffen, waar door op twee na alle woningen qua geluidbelasting vallen binnen de grenzen van aanvaardbaar geluid. De dorpsraad heeft inspraak bij allerlei zaken aangaande de aan leg van de weg. Agenda1Opening 2. Jaarverslag 3. Notulen vorige vergadering 4. Woningbouw 5. R 73 6. Verkeersveiligheid 7. Aardgas buitengebied 8. Wat verder ter tafel komt 9. Rondvraag 10. Sluiting

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 9