EXPERIMENT GASTOUDERPROJEKT GESLAAGD Vanf Augustus 1987 tot en met December 1989 is er door het Ministerie van W.V.C. een experimenteel gastouderprojekt gesubsidieerd in de regio Noordelijk Noord-Limburg. In 1990 zal deze subsidie door de Gemeenten; Venray, Meerlc- Wanssum, Horst, Sevenum en Bergen verstrekt worden totdat de overheid gelden voor kinderopvang beschikbaar stelt. Het gastouderprojekt is ondergebracht bij de Stichting 'Kinderopvang Duimelot te Venray. Een koörc.inatrice bemiddelt tussen ouders die opvang zoeken voor hun kinderen en 'gast'- ouders die deze opvang in hun huis willen bieden. Ouders kiezen om verschillende redenen voor deelname aan het gastouderprojekt n.l.; - zij geven de voorkeur aan individuele opvang in een gezin; - het gastouderprojekt biedt garantie, kwaliteit en gemak; - een gastouder kan op onregelmatige tijden opvang bieden; - het is de enige mogelijkheid voor buitenschoolse opvang in de regio; - een kinderdagverblijf is er niet of heeft geen plaats. Wanneer ouders of 'gast'ouders zich in willen laten schrijven bij het gastouderprojektvolgt er een gesprek bij hen thuis om een duidelijk beeld van het aanbod en de wensen m.b.t. de opvang te krijgen. Het ga.stouderprojekt gaat dan op zoek naar een geschikte gast- .of vraagouder. Wanneer de ouders, kinderen en 'gast'ouders positief zijn over elkaar, volgt er een koppelingsgesprek in aanwezigheid van een medewerktstier van het gastouderprojekt In dit gesprek worden afspraken gemaakt over opvangtijden 'opvoedingswensen, betaling e.d.. Tijdens dit gesprek wordt een overeenkomst ingevuld en ondertekend. Op regelmatige tijden zal er door het gastouderprojekt kontakt opgenomen worden met beide ouders om de voortgang van de opvang te bespreken en waar nodig bij te stellen. Tijdens de experimentele periode hebben zich 95 ouders bij het gastouderprojekt ingeschreven en werd er opvang .gevraagd voor 105 kinderen. Er werden 69 gastouders ingeschreven die zich beschikbaar stelden om kinderen- in hun huis op te vangen en te verzorgen. Het gastouderprojekt vond voor 70 kinderen een gastgezin. Deze gastgezinnen waren verspreid over de gehele regio Noordelijk Noord-Limburg. Uit de gegevens blijkt dat het experiment geslaagd is. De bovengenoemde Gemeenten en de landelijke overheid hebben zich dan-ook positief uitgesproken over de voortzetting van het gastouderprojekt Voor meer informatie kunt u terecht bij: GASTOUDERPROJEKT DUIMELOT BEUKENLAAN 6 5802 CK VENRAY Tel nr: 04780-87110. "v 1 -Mtr

Castenrays dorpsblad De Schans | 1990 | | pagina 14