^■VC.-senioren D.I.S. 1 - Ca'stenray 1 S.S.S. '18 3- Castenray 2 D.I.S. 3 - Castenray 3 D.I.S. 4 - Castenray 4 D.I.S. 5 - Castenray 5 3 - 1 2-0 1 - 6 5-0 Programma zaterdag_2_1_ oktober 2067 Castenray 1 - Kronenberg 1 15.30 uur J. Leurs 20t>5 zondag 22 oktober 2369 Castenray 2 - Merselo 3 2375 Castenray 3 - Montagnards 5 2596 Castenray 4 - B.V.V. '27 4 2602 Castenray 5 - Meerlo 5 12.00 uur idem 10.00 uur idem 10.00 uur idem 12.45 uur wedstrijdleider 6030' zondag 29 oktober Swolgense Boys 1 Holthees 2 Lottum 4 Montagnards 7 R^sia 4 Castenray 1 Castenray 2 Castenray 3 Castenray 4 Castenray 5 OOK DAT NOG! - -- kunt het geloven of niet, maar Castenray 1 ging afgelopen zondag met meer dan goede bedoelingen het veld op. Het gesprek met de groep vrijde: hieraan voorafgaand had duidelijk gemaakt dat het elftal iets recht wilde zetten. En dat had, voor alle duidelijkheid niets met de komende tegenstander D.I.S. te maken, Nee, het elftal wilde de talloze Casten- rayse supporters, het bestuur, trainer en leider eindelijk eens een bevredigende wedstrijd voorschotelen. En zowaar, de start was hoopvol, want wat was er gebeurd als de doorgebroken John Versteegen niet aan zijn shirt naar beneden getrokken was? En opende Twan Fleurkens vlak daarvoor met een ziedend afstandsschot - waarop goalie De Mulder zeer bekwaam reageerde - niet bijna de score? Nee dus, want de scheidsrech ter 'had nog een verrassing in petto. D.I.S» mocht na pakweg 20 minuten pen vrije trap nemen op ongeveer 20 a 25 meter van het Castenray-doel. Het schot uit de vrije trap verdween keihard in de S.V.C.-muur, waarop de man in het zwart tot ieders ontstelling en verbazing besloot tot het toekennen van een .penalty. De reden? Of het nou was vanwege het onvoldoende afstand nemen van de muur of vanwege aangescho ten hands, de beslissing werd terecht door heel Castenray in woord en gebaar aangevochten. De scheidsrechter - bijna constant reclame makend voor zijn favoriete praatgroep "WEG" (Weer Erger Gefrustreerd) - was tezhtc"" onverbiddelijk en dit buitenkansje liet D.I.S. zich niet ontglippen. S.V.C. moest dus weer eens in de achtervolging en kwam na een"schitterende voorzet van Frank Weys en de prima afronding van Henk Stiphout nog voor de rust verdiend op gelijke hoogte. Toen Theo Hellegers 10 minuten daarop iedereen verraste, leek de strijd gestreden, maar Castenray vocht puur op karakter terug en kreeg in de slotfase zowaar nog kansen on een gelijkspel, middels twee afstandsschoten van Marco Classens en een bijna geslaagde doelpoging van Twan Fleurkens, die net iets te lang aarzelde alvorens af te Opnieuw verijdelde de D.I.S.-doelman een S.V.C-doelpunt. En scheidsrechter Marien (of was het misschien Malle Mien)? Hij kreeg het achtereenvolgens' aan de stok met Christjen Broere, John Versteegen, Joep Joosten (grensrechter D.I.S.), Henk Versteegen, .Hub Strijbos (grensrechter S.V.C.) en Henk Classeps (leider S.V.C.)» En iedereen zal" toch moeten toegeven, dat je je als onpartijdige geen rustigere personen kunt voorstellen op een voetbalveld! Overigens was er van een wanklank tussen de spelers onderling geen sprake 1 Integendeel, het was en bleef een sportieve derby. Maar het te laat dichtklappen van ae burtenspelval en een dekkings fout 4 minuten na de thee!, bezorgden D.I.S. opnieuw een voorspron Uitslagen 12 14.30 14.00 10.30 10.00 11.00 r 1 Hl a I I, I II -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1989 | | pagina 12