DE BUS KAN DUS OP DE STAL BLIJVEN Tja, want een busreisje zoals in het vorige seizoen zit er na de nederlaag van afgelopen zondag niet meer in. Wist Castenray in de voorbije beker-competitie tot in de vierde ronde te geraken (overigens ook na *n verlenging met 2-1 gewipt) nu sneuvelde S,V.C, in de derde ronde. En achteraf is dat zeer jammer, tenminste als we de manier beschouwen waarop de nederlaag in en tegen America tot stand kwam. In defensief opzicht kwam de blauw-witte formatie goed voor de dag, maar qua afwerking van de talloze doelrijpe kansen schoot men tekort. Een ruststand van 0-3 was dan ook geenszins geflatteerd geweest, maar helaas bereikte men de pauze met de bekende brilstand. Toen Castenraij in de 60= minuut dan toch op voorsprong geraakte na een vloeiende combinatie over de schijven Twan Fleurkens, John Versteegen en Henk Stiphout, waarna laatstgenoemde scoorde, leek het alsnog in orde te komen. Maar 1 minuut later lag de gelijkmaker achter Henk Versteegen in de touwen. En die treffer had dus afgekeurd moeten worden, want er werd na de voorzet waaruit even later gescoord werd, duidelijk iets geroepen door een Americaan, wat volgens de spelregels verboden is en wat de scheidsrechter gehoord moet hebben, aangezien hij er met zijn neus bovenop stond. Christjan Broere spoedde zich naar de man in het zwart, waarna zich het volgende tweegesprek voltrok: Scheids; "Wass ist loos, jungen?" - C.B,.;"Nee, scheids, hij riep duidelijk LOS! HANS!!" Scheids; "Nein, menier, ik hoorde tuiteluk HANS" C.B.; "Ja, worst zeker!" Voor alle duidelijkheid: de scheidsrechter was een in Venlo wonende Duitser. Vandaar dat stukje Duits dus. Maar goed, Castenray zat ermee en belandde zodoende in de verlenging, waar een slordige dekkingsfout de ploeg uiteindelijk fataal werd. En America kwam heel goed weg na een katachtige reflex van de doelman op een inzet van Jac Wismans. Zo bleef de kou-kleumende toeschouwerswaaronder weer vele landgenoten het penalty-schieten bespaard, OSCAR. Castenray 3 - Kronenberg 4 Van een echte wedstrijd was er afgelopen zondag nauwelijks sprake. Het klasseverschil tussen beide teams was wel erg groot. Met prima lopende combinaties werd de tegenstander volledig van het veld gespeeld. Gezegd moet worden dat de mannen uit Kronenberg ons ook niet veel in de weg legde. Binnen een half uur was de stand reeds 6-0 door doel punten van Paul Kuijpers, Theo Houwen, Kiek Buddiger, Jan Arts, Rob Dassen en een eigen doelpunt. Kort voor rust werd het zelfs nog 7-0 door een doelpunt van weer Niek Buddiger. Direct na rust leek het nog even een echte wedstrijd te worden toen een klein misverstand tussen onze doelman Wien.Steeghs en Rob Dassen met een knappe boogbal werd afgestraft. Binnen één minuut was het echter alweer 8-1 door Niek. De tegenstander kreeg geen enkele kans om op adem te komen. Geleidelijk'werd de score opgevoerd tot de eindstand van 14-1 via doelpunten van alweer Niek Buddiger, Theo Houwen, Wien Steeghs (strafschop), een eigen doelpunt, Jan Rambags en tenslotte onze voorstopper William Steeghs met een kopbal. De volgende wedstrijd, zondag a.s., tegen Meterik 5 zal aan zienlijk moeilijker worden. J.R.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 12