DAMESKOOR 6 Zaterdag oberen, aanwezig zijn om 20.00 uur. Donderdag repetitie 19-45 uur Zaterdag 26 november huwelijksmis zingen voor het robijnen bruidspaar Wismans Nooijen om 14.00 uur. 's Avonds serenade brengen. Hierdoor vervalt het zingen van de avondmis. SOLLICITATIECLUB IN VENRAY werklozen worden geholpen by het zoeken naar een passende baan Op initiatief van het gewestelijk arbeidsburo is in Venray een sollicitatieclub gestart. Op 24 oktober begon de eerste groep deelnemers te werken aan een baan en op 21 november 2al de tweede groep van start gaan. in de club is telkens een groep van ongeveer 14 deelnemers intensief op zoek naar een passende baan. Ze komen daarvoor 4 keer een halve dag per week naar de club; van maandag t/m donderdag De leden krijgen eerst een kursus van 2,5 week, waarin alles wat met solliciteren te maken heeft aan de orde komt. Na deze theorie, waarin overigens erg veel geoefend wordt, gaat men daadwerkelijk aan de slag om een baan te vinden. Kursus Tijdens de kursus leren de deelnemers onder meer een solli citatiebrief en curriculum vitae op te stellen, te analyse ren wat voor baan ze zoeken, hoe ze zich kunnen presenteren hoe vacatures goed te lezen en informatie in te winnen. Ook wordt geoefend in het voeren van telefoongesprekken en natuurlijk in sollicitatiegesprekken! Solliciteren Na de voorbereidende kursus gaan de deelnemers in de werk ruimte daadwerkelijk solliciteren. Dat is het grote verschil met de meeste bestaande kursussen. De begeleiders vertellen daarover het volgende: "Als mensen na het volgen van een sol1icitatiekursus thuis in hun eentje gaan solliciteren, en ze krygen een paar afwijzingen, dan laten ze het er snel weer bij zitten. Ze denken dan zie je wel, het lukt toch niet. In een groep ga je door". Samenstelling groep I)e groepsleden ondersteunen en helpen elkaar. Daarvoor wordt de groep zeer gemengd samengesteld. Mannen en vrouwen, jong en oud, laag geschoolden en" academicietnische en kul- .turele minderheden, herin tredende vrouwen; iedereen kan mee doen, indien men kan lezen en schrijven, minstens een half jaar werkloos is en voldoende gemotiveerd is! Door die gemengde samenstelling is het gevaar van konkurrentie verdwenen; men zoekt naar een baan die bij hem/haar past en er wordt dus niet door 14 mensen op de zelfde baan gesolli- ci teerd Ervaringen In Nederland draaien op dit moment al 15 groepen. De ervaringen en resultaten zijn goed; gem.iddeld krijgt byna 70% van de leden binnen 2 tot 3 maanden passend werk. Lidmaatschap Meri wordt lid op vrijwillige basis. Er bestaat geen plicht vanuit b.v. de gemeentelijke sociale dienst of het arbeids buro. Het lidmaatschap is gratis. De gemaakte kosten zoals postpapier, postzegels, kopieën, reiskosten en telefoon tjes worden vergoed. De praktische voorwaarden zijn dus ruimschoots aanwezig, maar de inzet zal van de deelnemers zelf af moeten komen. Immers; alleen z\j zelf kunnen hun eigen baan vinden. Wel zal daarby alle steun geboden worden vanuit de groep en de twee full-time begeleiders Johar* de Wit en Annelies Vereyken. Zij begeleiden de club in het houten noodlokaal van basis school de Flierefluit in de Venrayse wyk Brukske, Het adres is Kiosk 117, tel. 04780-10206. Men kan daar terecht voor meer informatie en voor deelname aan de sollicitatieclub.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 6