13 CASTENRAY BEZORGT AMERICA ONPRETTIGE MIDDAG Het is en blijft een raar stelletje dat Castenray 1. Gaf men vorige week nog de punten min of meer kado aan de reserves van Leunen, afgelopen zondag verbaasde men vriend en vijand middels een verdiende 3-1 triomf op het als tweede geklasseerde America» S.V.Cspeelde met uitzondering van de laatste 5 minuten een zeer geconcentreerde en vooral gedisciplineerde wedstrijd en liet America geen moment echt in de wedstrijd komen. Al in de eerste helft hadden de blauw-wit tert het betere van het spel en creerde het elftal een aantal riante mogelijkheden. De pauze ging echter in met een dubbelblanke stand. Na de thee eenzelfde spelbeeld met een America wat wanhopig poogde Castenray onder druk te krijgen en een slim en rustig spelende S.V.C.-ploegdie er nu wel in slaagde de kansen te verzilveren. Zo was CJac Wismans er als de kippen bij om een onzekerheid van de America-goalie af te straffen, nadat deze er niet in geslaagd was een afstandsschot van Oohn Versteegen behoorlijk te verwerken. Wie had verwacht, dat het S.V.C.- doel nu onder zwaar geschut kwam te liggen, kwam bedrogen uit. Integendeel, de Castenrayers bewaarden de rust en gaven het heft niet uit handen. Het tweede doelpunt was dan ook een logisch r- gevolg. Dat doelpunt, gescoord door opnieuw 3ac Wismans na een voorzet van Nico Buddiger (weer eens van stal gehaald vanwege de absentie van Twan Fleurkens en Marcel Classens) was overigens een beauty. Datzelfde kan vermeld worden ten aanzien van het derde S.V.C.-doelpunt wat Nico Buddiger voor eigen rekening nam op aangeven van Geert Stiphout. Met een schitterend schot liet de bebaarde spits de America-goalie kansloos. Concentratie-verlies aan Castenray-zijde bezorgde America de nauwelijks verdiende ere-treffer en bij hét in het Dagblad voor Noord-Limburg uitgedeelde compliment voor de Weertse arbiter Marechal kan Oscar zich volledig aansluiten! Tenslotte nog de huiskamervraag: Wie poetst er bij de volgende thuiswedstrijd van Castenray de gebruikte kleedlokalen? OSCAR niet! p>.s. had die dekselse Oan Strijbos nog gelijk met zijn voorspelling gedaan in het café na de verloren partij tegen Leunen 2! Castenray 2 - EWC 4 0-0 In een matige wedstrijd wisten we een punt thuis te houden. En daar mochten we de hand jes mee dicht knijpen. In de eerste helft was het "flippervoetbal"en met de wind mee konden we toch gee.n gebruik maken van de verre uittrappen. In de tweede helft wist EWC ons in het begin vast te zetten, maar kon de kansen niet benutten. Mede ook dankzij Jos D., die nog een bal van de lijn haalde. Rene kon de kans, 10 minuten voor tijd,niet benutten. Dat was dan ook de enige uitgespeelde kans voor ons. Invallen is altijd moei lijk, zeker als de ploeg niet draait. Denny deed dat echter prima. Verder bleef iedereen, behalve Jos H., onder zijn "normale" vorm. Volgende week naar Ysselsteyn en als we zo spelen als vandaagmaar dat doen we dus niet.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 11