10 VERDER LEVEN MET KANKER Contact met lotgenoten kan bij her verwerken van kanker van groot belang zijn. Om meer bekendheid te geven aan de mogelijkheid van lotgenotencontact en de waarde daarvan trekt er vanaf half april een rijdend ontmoetings- en informatiecentrum door Nederland onder het motto "Verder leven met kanker..." In juli komt dit centrum ook naar Noord-Brabant en het noorden van Limburg. Het Landelijk Platform voor Verenigingen van Kanker patiënten en het Landelijk Overlegorgaan Kankercentra hebben met financiële steun van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur deze voorlichtingscampagne georganiseerd. Kanker is een ziekte die veel voorkomt; één op de vier Nederlan ders wordt ermee geconfronteerd. Veel patiënten met kanker en hun omgeving betreuren het gemis aan contact met lotgenoten. Met name als men eenmaal uit het ziekenhuis is ontslagen dreigt men in een zwart gat te vallen. Artsen zijn moeilijk bereikbaar, de omgeving weet vaak geen raad met de problemen die de patiënt en zijn fami lie tegenkomen. Door lotgenotencontact is men (beter) in staat: - steun en begrip bij elkaar te vinden - onderling informatie uit te wisselen - openlijk met anderen over de ziekte te praten, wat de kans op isolement kan verkleinen. De bus is ingericht als ontmoetings- en tentoonstellingscentrum. De vereniging voor kankerpatiënten (zelf (ex-)patiënten) en de Integrale Kankercentra (iKC'a) zullen vertegenwoordigd zijn om met lotgenoten te praten en belangstellenden over de waarde van lotgenotencontact te vertellen. Ook zal meer algemene informatie te verkrijgen zijn over kanker en wat die ziekte roet zich mee brengt. Mensen met vragen die zij niet aan patië'nten in hun omge ving durven of willen stellen kunnen dus ook terecht. De bus staat voor iedereen open, maar vooral (ex-) patiënten, hun naas ten en hulpverleners zijn van harte welkom. Op zaterdag 16 juli 1988 zal de bus een dag in Venray staan, hoek Grotestraat/Hense- niusplein. De volgende plaatsen die de bus aandoet bij u in de omgeving zijn Helmond (donderdag 21 juli) en Valkenswaard (don derdag 28 juli). Loop vooral eens binnen, een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Mocht u niet in de gelegenheid zijn te komen en toch belangstelling hebben voor lotgenotencontact dan kunt u altijd bellen of schrijven met het Integraal Kankercentrum Zuid, Heuvelring 69, 5038 CJ te Tilburg. Telefoonnummer 013 - 432011. Voor nadere informatie kunt u daar ook terecht. 1 juni 1988 Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot: A. Heltzel/voorlichter IKZ Integraal Kankercentrum Zuid Heuvelring 69 5038 CJ TILBURG Tel.: 013 - 432011

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 10