DORPSRAAD SVCastenray 4e elftal feestavond 24 juni oowlen Bijeenkomst 20.00 uur bij cafe Besen. Verslag openbare dorps raadvergadering d.d, 13 juni 19S8 - yf De notulen van de vorige vergadering 'worden goedgekeurd. Opmerkingen: Bij de gemeente nogmaals aangedrongen op spoedige aftraak van de oude kleuterschool Bespreking onderhoudsplannen Stichting I.K.L Dhr. Zegersambtenaar van de gemeentelijke plantsoenendienst en lid var de technische commissie J.K'.L.is uitgenodigd om uitleg te geven over de p1annen van het I.K.L. De eerste kontakten die de gemeente had met 'net I.K.L. dateren uit 1984. Ma-dat door het I.K.L. eerst nog andere projecten moesten worden afgewerkt, is thans gemeente Venray opgenomen ais pro jectgeraeenteDoor de gemeente is hiervoor aan het I.K.L. een subsidie verleend van in totaal f. 60.000,00 te ver delen over 4 jaar. Door de medewerkers van het I.K.L. is gestart met een uitgebrei.de inventarisatie en het in kaart brengen van groenvoorzieningen die in aanmerking komen voor achter stallig onderhoud. Dit werk is momenteel afgerond. Bij deze inventarisatie zijn buiten beschouwing gelaten: bossen groter dar,'5 ha.opstanden binnen de bebouwde kom, erfbepiantingen, gemeentelijke en andere overheidsopstanden. Er is een afzonderlijke inventarisatie gemaakt van monumentale bomen die oncemouc behoeven. Voer de uitvoering van de werkzaamheden heeft het I.K.L, in beginsel 4 jaren uitgetrokken, maar zal naar het zich 'Laat aanzien vermoedelijk met 5 jaren ver lengd moeten worden. Geschat wordt dat in de hele gemeente Venray 31.000 manuren nodig zijn om het achterstallig onderhoud weg te werken. De werkzaamheden vinden vrijwel uitsluitend in de wintermaanden plaats. Maast de manuren heeft men nog 27.000 planten nodig en af raster ingsmatertiaal Het I.K.L. wordt voor dit project begeleid door een zgn. technische commissie, die- bestaat uit: 2 medewerkers I.K.L.1 lid uit de L.L.7.B.. 1 uit de gezameiiike Dorpsraden, 1 uit het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, 1 uit de Koninklijke Nederlandse Jagers-vereniging en 2 gemeenteambtenaren. Deze commissie heeft onder andere tot taak de uitleg naar Duiten toe en heeft inspraak op de plannen. Ook zal het I.K.L. verantwoording afleggen aan de commissie. Thans is men in een stadium dar. de eigenaren van houtopstanden benaderd kunnen gaan worden met de vraag of zij willen instemmen met her. door het I.K.L. te plegen onderhoud. Een er. ander is geheel vrijwillig. Een medewerker van het I.K.L zal hiervoor contact opnemen met de eigenaren. Indien men tot overeenstemming komt, zal dit worden vastgelegd in een overeenkomst. Daarin woroen onder andere be schreven de aard van het onderhoud, de betredingsbevoegdheid etc.. Voor de eigenaren zijn aan het onderhoud gee?- kosten verbonden. De houtopbrengst, welke zeker niet kostendekkend zal zijn, is daarentegen voor net I.K.L.Ook tijdens de onderhoudsweken kan een eigenaar zijn toestemming neg intrekken. De betre- dingsbevoegdheies blijft ook dar? nog van kracht om het I.K.L de gelegenheid te gevers gereedschap en reeds gekapt hout af te voeren. Na deze uitvoerige uitleg van Dhr. Zegers spreekt de Dorpsraad de hoop uit dat vele eigenaren aan het I.K.L.-project zullen gaan deelnemen. Dit komt de natuur en het aanzien van het landschap ten goede. Ook de landbouw kan hiervan profiteren doordat houtwallen weer beheerd gaan worden zoals vroeger, toen men deze gebruikte voor het hakhout. Lichtafname en overhangende takken worden hierdoor verminderd. - --'grslag Dorpradenoverleg In de nota grondbedrijf heeft de gemeente gewag gemaakt de woningbouw in de kerkdorpen te willen staken. Alleen thans nog lopende bestemmingsplannen zouden kunnen worden volgebouwd. De dorpsraad zal een brief schrijven aan de gemeenteraa waarin zij dit beleid afwijst. Q f T

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 8