ruitere Koiiekteer in me? voor het Astma Fonds ASTMA, JE ZULT !T MAAR HEBBEN Voor de meesten van ons is ademen vanzelfsprekend. Gelukkig wel. Dat geldt niet voor mensen die astma, allergie, bronchitis of longemfyseem hebben. Vaak komen zij adem te kort. Bij jongeren komt de benauwdheid in aanvallen. Na zo'n aanval ben je uitgeteld, kapot. Ouderen hebben vaak een voortdurende ademnood. Een steile trap is dan een nauwelijks te nemen hindernis. In ons land zijn er zo'n driehonderdduizend patiënten met ernstige klachten. Het aantal mensen met lichtere klachten wordt geschat op ruim zevenhonderdduizend. Voor hen is ademen niet zo gewoon! Wat doet het Astma Fonds? Voor het astmabestrijciing is veel geld nodig. Van de overheid ontvangt het Astma Fonds nauwelijks iets. 99% Van de inkomsten moeten van u en uw medeburgers komen. Dit jaar is er ruim. tien miljoen gulden nodig voor: - Wetenschappelijk onderzoek. Het Astma Fonds verricht zelf geen onderzoek, maar geeft financiële steun. Het onderzoek richt zich oo de oorzaken en het herkennen van astma en aanverwante aandoeningen en op een goede behandeling. - Voorlichting en scholing. Het is belangrijk dat artsen en andere hulpverleners op de hoogte worden gehouden van de laatste ontwikkelingen op dit terrein. Het Astma Fonds organiseert voor hen (bïj)schoiing. Verder geeft het brochures uit voor patiënten en het publiek. - Hulpverlening. Deze ziekten brengen vele problemen met zich mee, voor patiënt, gezin en omgeving. Het Astma Fonds subsidieert daarom verschillende proefprojecten voor patiëntenbegeleiding, om de patiënt een zo ncrroaal mogelijk bestaan te geven. Deze kciiekte vindt plaats in de week van 9 - 15 mei en wordt verzorgd door de ouderenvereniging. Gouden bruiloft familie Künen-Herrnans Volgende week vrijdag, 13 mei worden alle ruiters en pony-ruiters verwacht voor het begeleiden van het gouden paar Künen-Hermans. Bijeenkomst om 10.00 bij de Rabobank, Lollebeekweg. Concours k.s. zendag Pony-concours Meldersla, Terrein: Kasteelse Bossen te Horst. e- is <z- 3abv - cppa: vanaf 1 augustus voor 18 uren in de week, op wisselende tijden), die onze baby wil verzorgen en bereid is huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. Inlichtingen tel.: 1498 3 (7

Castenrays dorpsblad De Schans | 1988 | | pagina 3