de bushaltes worden mogelijk volgend jaar vervangen. In de nieuwe zullen zitbanken aanwezig zijn. - De oude kleuterschool wordt vermoedelijk afgebroken. - Met de Rabo-bank is kontakt opgenomen of zij als verkooppunt willen fungeren voor stadspostzegels, waarbij dan tevens een brievenbus geplaatst wordt. Het Rabo-bank bestuur zal hierover een besluit nemen. - De gelden uit het 50-jarig paroc'niefeest, wat bestemd was voor aanschaf van nieuwe kandelaren, wordt op voorstel van het kerkbestuur niet daaraan besteed, maar voor aanschaf van nieuwe lopers voor op het altaar. Aardgas buitengebied De enquete-formulieren hiervoor zijn gereed en worden voor kerstmis bezorgd en voor Nieuwjaar weer opgehaald. Ook de bewoners van het Schoor eri de eigenaar van het bedrijf aan de Steegkamp worden in de enquete betrokken. Afsluiten op- en afrit autoweg J. Bastiaans heeft hierover kontakt gehad met de voorzitter van dorpsraad Oirlo. Deze hebben nog geen standpunt ingenomen. Omdat de grootste belangen in Oirlo liggen, i.v.m. het vrachtverkeer aldaar, wordt eerst ce reactie van Oirlo af gewacht. Alsdan wordt bekeken cf wij hen hierin moeten steunen. L- Taakverdeling Besloten wordt om - anders dan in de vorige dorpsraad - vooraf geen taken meer te verdelen onder de leden. Telkens als zich werkzaamheden voordoen zullen '••iervoor leden worden benaderd door het dagelijks bestuur. -Verslag Dorpsradenoverleg - Van de Landelijke Vereniging kleine Kernen is bericht ontvangen dat olie maatschappij BP in kleine dorpen waar geen winkel of benzinestation is, deze daar zou willen vestiging. Ter oriëntatie wordt nadere informatie op gevraagd. - Bij het komende overleg met wethouder Willems wordt hem voorgesteld de kerk dorpen jaarlijks of tweejaarlijks een vast aantal woningwetwoningen toe te wijzen, al naar gelang de grootte van het kerkdorp. Indien op dat moment in eer. dorp geen behoefte is, zou uitwisseling met een ander kerkdorp mogelijk moeten zijn. Deze methode werkt wellicht beter dan de huidige, waarbij gebouwd wordt naar behoefte. Het probleem hierbij is namelijk dat de geënquê teerden, waarvoor de woningen eigenlijk bestemd zijn, vaak al lang zijn ver trokken naar elders als de woningen klaar zijn. -'bedelingen - De vlaggen liggen voortaan bij J. Bastiaans. - M.i.v. 01.01.1988 worden de vergaderingen voortaan gehouden bij cafe Hesen. - De onverharde berm van het fietspad nabij het dorpsplein en het talud bij cafe Hesen worden verhard door de provincie. - Bericht ontvangen van de provincie dat vergunning is verleend voor verbreding van de afvoerweg bij de Diepeling. - Inventarisatie slechte wegen wordt verricht door J. Cox, F. Keijsers en L. Kunen. Op voorhand wordt de Oosterbosweg er; de wegberm van de Meterikseweg als slecht aangemerkt. 7. Rondvraag - Blijkens een krantebericht komt er langs de Diepeling in de toekomst een recreatief fietspad. Nagevraagd wordt waar dit komt te liggen en waar het op aansluit. =T uiting. eerstkomende vergadering: 25 januari 1988 20.30 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 2