13 Hé, al ooit bij Lierop Mode geweest... daar moet je zijn als je leuk en betaalbaar gekleed wilt gaan. Die hebben een uitgebreide collectie dames- en herenkleding. Je vindt er meer. Je betaalt er minder. CARA, HEKFT UW KIND ER LAST VAN? Er zijn kinderen die vaak last hebben ven volzitten. Het lijkt alsof ze altijd verkouden zijn met afwisselend een lopende of verstopte neus. Onverwachts kan benauwdheid optreden. Soma a'nachts of na inspanningen. Vaak hebben deze kinderen een allergie. Ook voor ouders is het moeilijk hun kind benauwd te zien. De ene keer reageren zij begripvol en een an dere keer is hun reactie onzeker. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ouders van een kind met deze klachten - ook wel CARA genoemd - aller lei vragen hebben. Vragen als: wat is nu precies CARA en wat is de ernst ervan? Vat kan ikzelf doen om mijn kind te helpen en hoe dan? Vanneer kan ik het beate hulp inroepen? Voor deze ouders organiseert het Groene Kruia vijf bijeenkomsten. Deskun digen zoals een arts, een fysiotherapeuteen verpleegkundige van het Nederlands Astmafonds en een wijkverpleegkundige zullen hieraan hun mede werking verlenen. De arta zal u informeren over de ziektebeelden, de oor zaken, de verschillende onderzoeken en behandelingen o.a. het gebruik van medicijnen- De fysiotherapeut zal u enkele oefeningen leren, die voor uw kind belangrijk kunnen zijn. De verpleegkundige van het Nederlands Aötmafonds zal iets vertellen over hoe ouders en kinderen CARA beleven. De wijkverpleegkundige zal met u praten over CARA in relatie tot opvoeding van het kind, sport en spel, feestjes en vacantles, aanpassingen in huis. Tijdens alle bijeenkomsten kunt u vragen stellen. Ook is er gelegenheid ervaringen uit te wisselen en elkaar practische adviezen te geven. De bijeenkomsten worden gehouden op 5, 12, 19 en 26 October en 2 november en duren van 20.0Q tot 22.00 uur- Plaats: "Clockert", Bergweg A in Venray. Maximaal 15 ouders kunnen de bijeenkomsten bezoeken. De onkosten zijn 10 gulden. Ais u belangstelling heeft, dan kunt u zich vóór 26 september opgeven bij Mevr. Pouwels of Dhr. Vestjens, wijkverpleegkundigen, tel. 04780-81269, op werkdagen tussen 12.00 en 12.30 uur. Op dit nummer kunt u ook terecht voor meer informatie over de avonden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 13