8 DORPSRAAD Verslag vergadering dorpsraad 24.06.67 bij cafe Zegers 1De voorzitter opent de vergadering. 2. De notulen worden doorgenomen en goedgekeurd. Opmerkingen a. Rustbank Vliegert is nogmaals doorgegeven aan de gemeente. b. Prullebakken; Indien de bakken regelmatig geleegd worden, is men voor plaatsing van enkele prullebakken op het dorpsplein. c. Afwerking fietspad en talud voor cafe Hesen is nog niet klaar. Wordt nog eens doorgegeven, d. Rustbank Cirlose Heide is nog niet doorgegeven wegens de vacantie. e. Behoefte aanleg aardgas klein Oirio. Dat is nog niet onderzocht. Er wordt contact opgenomen hierover met Limagas. 3. Onttrekking aan openbaar verkeer van een gedeelte var. Valkenberg en Spoor dijk. Aangezien de vervangende route een redelijk alternatief is heeft men hiertegen geen beswaar. 4. Verkiezingen. Bij het kiescornité zijn slechts 6 nieuwe kandidaten gemeld. Voor de dorpsraad is dit een zware tegenvaller. Het is niet mogelijk met dit aantal kandidaten verkiezingen te houden. Alleen als er per sector 2 of meer kandidaten zijn, zijn verkiezingen mogelijk. Op het ogenblik zijn er slechts 2 sectoren met 2 kandidaten. Indien er meer aanmeldingen komen zal in overleg met de kandidaten naar een oplossing worden gezocht. 5* Woningbouw, De gemeente is voornemens de 4 woningwetwoningen die aan de Horsterweg gebouwd worden, rechtstreeks op deze weg te ontsluiten. De dorpsraad vindt dit een gevaarlijke situatie (beperkt uitzicht) en acht de aanleg van een paralelweg een juiste oplossing, ook i.v.m. toekomstige woningbouw en de ligging van de bushalte. 6. Mededelingen. a. Onderhoud bermsloten. Van de gemeente is bericht ontvangen dat de bermsloten nog deze zomer in volgorde van prioriteit bijgewerkt zullen worden. b. Onderhoud wegen. Wegkanten Loliebeekweg en Meterikseweg worden deze zomer bijgewerkt. De rest van de voor verbetering doorgegeven land- bouwwegen komt om financiële redenen niet in aanmerking. c. Er is een brief ontvangen over a. vernielingen aan bomen in de Matthiasstraat, b. de rustbank bij begin van de Tunnelweg en c. het plaatsen van fietsen tegen de kerk, a b worden doorgegeven aan de gemeente. Punt c, hieraan kan men weinig doen, er is voldoende gelegenheid om fietsen te stallen. d. Door de bewoners van de Tunnelweg is gevraagd naar de mogelijkheid van de aanplant van bomen langs de Tunnelweg. Dit wordt aangevraagd bij de gemeente. 7. Rondvraag. a. Kadavertonnen: kadavers liggen vaak een week voor ze worden opgehaald. Ook worden de tonnen, vaak pas enkele dagen na de vaste ophaaldag gehaald. Hierover wordt contact opgenomen met het ministerie van Volksgezondheid b. Verharde berm Castenrayseweg. Waarom is deze niet helemaal tot aan de Horsterweg (fietspad) gelegd. Hierover wordt contact opgenomen met de gemeente. c. Door dorpsraad Oirlo is contact gezocht inzake standpunt de Castenrayse weg? voorrangswegIn Oirlo vreest men indien de Castenrayseweg voor- rangsweg wordt, dat in de bebouwde kom veel te hard gereden zal worden. Daarom is men tegen. De dorpsraad Castenray sluit zich aan bij de wens van Oirlo. De voorzitter sluit de vergadering.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 8