B.S: - "de Stek" Extra - bezuinigingsmaatregelen overheid en gevolgen j/oor_onze_school Onlangs heeft het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen enkele bezui- nigingsmaatregelens getroffen die ook voor onze school merkbare gevolgen hebben. Reeds eerder informeerden we u over de zgn. wachtdagenregeling, inzake de vervanging van zieke leerkrachten. Nu willen we u informeren over een tweede maatregelnlde vermindering van het aantal lesuren, voor de jongste kinderen of de vergroting van de groepen: de scholen kunnen uit deze twee mogelijkheden zelf een keuze ma ken Die keuze is voor onze schooi voor het komende jaar gevallen op vermindering van het aantal lesuren aan de kleuters. Concreet betekent dit, dat alle kinderen (kleuters) van basisgroep 1 (groep 1 en 2) elke vrijdagmiddag thuisblijven. Bovendien komen de kinderen die in de koop van het schooljaar 4 jaar worden, en dan voor de eerste keer naar school mogen, alleen 's morgens naar school. Met het kiezen voor lesurenvermindering voor de jongste kinderen, wordt in onze opvatting minder "schade" berokkend dan de keuze1 voor groepsvérgro- ting. De formatie, het aantal leerkrachten (uren) loopt kómend schooljaar nl. terug. Zouden we geen urenvermindering toepassen voor de kleuters, dan zou dat betekenen, dat voor een aantal uren per week drie groepen bij elkaar geplaatst moeten worden, met alle nadelen vandien. Voor alle duidelijkheid: we hebben moeten kiezen uit twee door de overheid voorgelegde alternatieven. We hebben voor het komend schooljaar het minst kwade in onze situatie gekozen. We hopen dat u begrip kunt opbrengen voor het ingenomen standpunt. Indien u nog vragen heeft omtrent deze maatregel en de gevolgen, kunt u natuurlijk kontakt opnemen met de school. Namens bestuur en schoolteam, P. van Wegberg, direkteur. - Feest Met koninginnedag .hadden we ganzenbord dat duurde niet lang maar ook niet kort Wij waren groep vier we hadden-veel plezier Ik zat bij Tom Smits, John en tom Houwen we moesten het eerst een hoedje vouwen De juffrouw had het gezien toen kregen we een tien We moesten ook een dier scheuren dat hoefde niet snel te gebeuren Wij scheurden een konijn, vlinder, giraf en een vis, maar geen kalf, toch kregefi we.' een. 8^- Op het einde werden de prijzen uitgereikt we hadden nog net de laatste plaats bereikt VËRLOREN é'ind-april HEREN-HORLOGE M. Jacobs Castelostraat 24tel1896 a rc

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 5