7 Notulen Openbare Jaarvergadering Dorpsraad i.s.m. Kerkbestuur op 9 april 1986 om 20.00 uur by H. v. Rhee. Aanwezig 44 personen Bericht van verhindering ontvangen van J. Strybos en J. Agenda: 1. Opening door voorzitter en jaarverslag 2. Notulen 3. Verbouwing gemeenschapshuis 4. Woningbouw 5. Mededelingen 6Rondvraag 7. Sluiting 1De voorzitter opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. Aansluitend volgt een kort jaarverslag over 1985. - Er werd overeenstemming bereikt over uniforme grafmonumenten. - Er is besloten tot het plaatsen van een alluminium vlaggemast op het dorps plein. - Bezoek gebracht aan mertsen- en zilvervossenfarm Martens in Horst door een delegatie van de dorpsraad en inwoners van Castenray. Hierby werd door dhr. Martens toegezegd alles te doen om stankoverlast te beperken. - Nieuwe inwoners werden bezocht door een delegatie van de dorpsraad. - Voorbereiding verbouwing gemeenschapshuis met o.nu in juni gesprek met fraktievoorzitters in het gemeenschapshuis in juli aanbieden van petitie aan raadsleden en bijwonen van vergadering gemeenteraad, waarby de verbouwing opgenomen werd in de begroting voor 1986. - Oktober installatie van pastoor Dorren. - C.A.I. nog geen nieuws. - Straatverlichting: proefperiode gestart voor vermindering van lichtpunten in bebouwde kom en buitengebied. - Kerstverlichting in kerstboom op het dorpsplein is gerealiseerd. - Rustbanken: achterstallig onderhoud is uitgevoerd door jagersvereniging. 2. De notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd met dank aan de samen steller. 3. Verbouwing gemeenschapshuis De aktiviteiten t.b.v. de verbouwing waren in Castenray reeds in volle gang, to plotseling bleek, dat bij de gemeente deze verbouwing van de prioriteitenlijst verdwenen was. Na fel protest lukte herplaatsing op deze lijst en werd de ver bouwing opgenomen in de begroting voor 1986. Toelichting door voorzitter Stichting Gemeenschaphuis dhr. Lintzen: - Geraamde kosten verbouwing 450.000, - Subsidie gemeente 300.000, - Verwacht uit fondsen 57.000, - Bijdrage kerk: min. 15.000,/max. 20,000, - Resterende bedrag eigen inbreng door zelfwerkzaamheid en financiële aktie's. Opdrachtgever voor de verbouwing is de Stichting Gemeenschapshuis en niet de gemeente. Met de kerk is een huurcontract voor 20 jaar afgesloten. Ook is een gezamenlijk tuinplan gemaakt, waarvoor reeds een eerste ontwerp geschetst is bij de gemeente. In december werd de bouwcommissie opgericht mei als hoofdtaak de organisatie en het in goede banen leiden van de zelfwerkzaamheid, 220 Personen hebben toegezegd te zullen helpen. 90% Van het sloop- en graafwerk is inmiddels klaar. Ongeveer 70 personen werkten hieraan. Helpers zijn verzekerd tijdens het werk. In december vond ook de aanbesteding plaats door 5 aannemers. Laagste inschryverr was de fa. Dinghs. 16 Onderdelen werden uit de begroting gelicht en opgenomen in de post zelfwerkzaamheid. Door de bouwcommissie werd een schatting gemaakt van de hierdoor te besparen kosten. De prijsberekening van de fa. Dinghs bedroeg voor deze 16 onderdelen slechts de helft van de de schatting van de bouwcie. Hierover werd geen overeenstemming bereikt. Daarna werd de bouw gegund aan de op een na laagste inschrijver, de fa. Haegens in Hnrsf r>f= mi ndArnHisdie dffZG fa. berekende voor de zelfwerkzaamheid kwam i* -» i If it

Castenrays dorpsblad De Schans | 1987 | | pagina 7