17 enigingen. Daarna is een nieuw ontwerp gemaakt, welk begin 1985 is voorgelegd aan de verenigingen, dorpsraad en kerkbestuur. Allen konden met dit ontwerp instemmen. Ook de welstandscommissie heeft informeel haar goedkeuring verleend. De globale kosten zijn geraamd op 447.500, Thans kan men zich bezinnen over de financiering. Financieringsbronnen zijn: de bouwfondsrekening, zelfwerkzaamheid, subsidie' s, geld Stichting Gemeenschapshuis, parochie en de gemeente Venray. Met deze laatste instantie zal binnenkort onderhandeld worden over de te. leveren bij drage. Daarna is het zinvol een bouwvergunning aan te vragen. Aan de vereni gingen zijn inventarisatieformulieren uitgereikt m.b.t. de zelfwerkzaamheid. Vanuit de vergadering wordt er op geattendeerd dat het wellicht zinvol is om een aparte B.V. voor de bouw te stichten, om zodoende BTW te kunnen be sparen. 5. Enquête bewoners: de dorpsraad is vanplan een enquête te houden onder de be woners om zodoende inzicht te verkrijgen over wat er zoal leeft in het dorp en wat er nog aan wensen zijn. Als voorbeeld wordt genoemd een afhaaldepöt voor' medicijnen t.b.v. ouderen. 6. Centraal antennesysteem: nadat Venray-kom is aangelegd zullen de kerkdorpen aan de beurt komen. Eind 1985, begin 1986 zal een enquête worden gehouden of men wil deelnemen. Om meer zekerheid te krijgen dat men ook werkelijk aansluit zal het CAI een voorstel aan de gemeente doen om een waarborgsom te mogen heffen. 7. Mededelingen: - Op het speelterrein aan de Past. Verheggenstraat dient nog een truck ge plaatst te worden. De Gemeente probeert deze uit te besteden. Verder dien*: het bandenrek nog verplaatst te werden naar het speelterrein Castelosfcraat en dient daarvoor in de plaats een rekstok te komen. - De beplanting van het speelterrein Castelostraat wordt besteld. - In de Castelostraat zullen in de bochta„d. zijde van de woningwetwoningen) een 5-tal bomen geplant worden. - Bij de gemeente is een aanvraag ingediend voor een standplaatsvergunning voor de verkoop van groente, fruit en bloemen. Men is van mening, dat men hiermee erg voorzichtig moet zijn, daar het niet ondenkbaar is, dat door de concurrentie de bestaande voorziening zou moeten sluiten. - Enkele bewoners van de Castenrayseweg, Roffert en Lollebeekweg hebben bericht ontvangen van de gemeente, dat de mogelijkheid bestaat tot aansluiting op de riolering. De eigen bijdrage hiervoor is 5.000,plus 505,aansluit kosten. Deze kosten worden te hoog geacht, hetgeen o.a. wordt veroorzaakt door het feit, dat de gemeente géén enkele bijdrage doet. Wel is mogelijk het bedrag van 5.000,om te zetten in een 5-, 10- of 15-jarige baatbelasting. Aangezien de rijkssubsidie voor aanleg riolering wordt afgebouwd is dit de laatste mogelijkheid om voor die prys aan te kunnen sluiten. - Wanneer iemand met de woningbouwvereniging of gemeente problemen krijgt over het al of niet autochtoon zijn, kan men het beste kon takt opnemen met de dorpsraad. 8. Rondvraag: - Wanneer wordt er een afvalcontainer geplaats bij het kerkhof? Het kerkbestuur zegt toe, dat dit gerealiseerd wordt. - De wegbermen in Klein-Oirlo zijn slecht. Hierdoor wordt het onlangs ver nieuwde wegdek weer kapotgeredenHierop is al herhaalde malen bij de ge meente op geattendeerd. - Vrachtwagensen ook personenauto's) rijden vaak met hoge snelheid over de Lollebeekweg. Dit is vooral gevaarlijk voor fietsende kinderen. Hieraan is weinig te doen, wellicht kan een gesprek met de betreffende firma tot een oplossing leiden. 9. Sluiting: De voorzitter dankt de aanwezigen voor hun inbreng en besluit met de hoop, dat wanneer straks een beroep op de inwoners wordt gedaan voor de verbouwing van het gemeenschapshuis, hieraan alle medewerking wordt verleend. Notulist: H. Dinghs.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1986 | | pagina 17