vervolg notulen algemene Parochie vergadering; 17-4-1985 Mededelingen: Onze Pastoor heeft bij het Bisdom zijn ont slag aangevraagd als Pastoor van Oastenray. Het tijdstip van vertrek is nog niet bekend. Het kerk bestuur kan het besluit waarderen. In de begrotings opgave is een fout geslopen, het nadelig saldo moet zijn 5.700, 4. Financieel verslagwaar om is de gezinsbijdrage in de ad ministratie lager dan in werkelijkheid. Een gedeelte van de gezinsbijdrage is hier buiten gehouden in verband met verplichte afdracht hierover. Be kascommissie heeft, buiten de telfout in de begroting, geen op of aanmerkingen op het gevoerde financiegle beleid. Van de kascommissie is aftredend de Heer M.Tackefc in zijn plaats wordt gekozen de Heer H.Wismans. De voorzitter dankt de penn.meester voor de korrekte wijze waarop de administatie wordt bijgehouden. Ook een woord van dank aan M.Tacken voor de zittingperiode in de financieële comm. 5* Ingekomen 3tukken: geen. ,6* RondvraagGevraagd wordt de uitgang naar het nieuwe kerk hof af te sluiten; na het afsluiten van de werkzaamheden aldaar wasdit reeds de bedoeling van het Kerkbestuur. De nieuwe ingang zal eerst na de verbouwing van het Gemeen schapshuis van toepassing zijn. Tevens wordt dan de water kraan aangebracht. Kan oude haag niet helemaal vervangen worden: haag heeft achterstallig onderhoud, met wat vakkundig snoeiwerk kan deze volgens deskundige weer aardig opknappen. Er is reeds nieuwe tussenplant aangebracht. Koude in de Kerk: de kerk echt warm stoken is een ondoenlijke en zeer kostbare zaak. We zijn momenteel bezig met de aanschaf van een klokthermostaat met weekprogramma. Hopelijk kunnen we hiermee enige verbetering aanbrengen. de grafmonumenten zijn duurder uitgevallen dan hetgeen in de Alg.Par.verg.van 1984 werd gesuggereerd. Bij nacere informatie is gebleken dat de goedkopre hardstenen grafmonumenten reeds na enkele jaren minder mooi worden. In overleg met de Dorpsraad is dan ook voor een betere kwaliteit gekozen. zijn er andere leveranciers etc.; er is geen contract met een leverancier, wel zijn er mondelinge afspraken gemaakt. De prijzen kunnen door b.v. stijging van kosten grondstof, hoger worden. We streven er natuurlijk na om met een leverancier zaken te doen in verband met het gehele onderhoud van het nieuwe kerkhof. Hoe zit het met de geplande urnen muur; men noemt dit urnen muur er kan echter alleen een gedenkplaat worden aangebracht. Het kerkbestuur zal hier nog een nadere studie van maken zodat ter zijner tijd ook aan deze behoefte zal kunnen worden voorzien. De Pastoor zegt dat Oastenray ook na zijn vertrek kan rekenen op een nieuwe Pastoor, eventueel samen met een andere parochie. 7. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en dankt alle aanwezigen voor de prettige manier van vergadering. Kerkbestuur H.Matthias Oastenray namens de secretaris, notulist, A.Claessens. voorzitter vergadering, P.Maes. M

Castenrays dorpsblad De Schans | 1986 | | pagina 13