II Muziekschool Venrav De brochures vande Venrayse Muziekschool met betrekking tot de Cursus 1986 zijn weer verschenen. We willen u een overzicht geven van de verschillende mogelijkheden. 1 Kleutermuziek Een cursus bedoeld voor de kleuters van groep 2(de oudste kleuters van basisgroep 1). Op speelse wijze worden de kinderen via zangdans en spel in. contact gebracht met muziek. Kosten f152,50 per jaar. Cursusduur 1 jaar. Wekelijkse les van 50 min. op woensdag. I.V.M.-cursus. Instrumentaal vormend muziekonderwijs CIVM) voor kinderen vanaf groep 3(basisgroep 2 - klas 1). Deze cursus moet gezien worden als vooropleiding voor een instrumentale cursus. Tijdens de cursus wordt bekeken of de leerling voldoende muzikaliteit en doorzettingsvermogen bezit De 2-jarige cursus is bedoeld voor kinderen van groep 3 t/m 5 (basisgroep 2 en 3. klas 1.2 en 35. Wekelijkse les 1e jaar 60 min. eri 2e jaar 80 min. na schooltijd of op zaterdag. Kosten f152,50 per jaar. De 1-jarige cursus is bedoeld voor kinderen van groep 6 en ouder (basisgroep 3- klas 4 en ouder). Kosten f152,50 voor het hele jaar. Wekelijkse les van 100 min. na schooltijd of op zaterdag. De inschrijving voor de cursus kleutermuziek en de IVM-cursus kan gebeuren via de basisschool. Inschrijven vóór 2 dec. 1985! Er bestaat een reële mogelijkheid, dat de 1-jarige IVM-cursus in Oirlo gegeven kan worden. Bijkomende kosten zijn dan wel f40,-- per jaar (huur gebouw). U kunt voor deze IVM-cursus in ieder geval zeker in Venray terecht. HAPA-opieiding Dit is een opleiding, die volgt op de IVM-opleidingDe leer lingen worden opgeleid tot het bespelen van een instrument, dat gebruikt wordt bij een harmonie of fanfare: trompet-cornet bugel-hoorn-bariton-tuba-trombone-slagwerk-hobo-klarinet saxofoon-fluit. De gehele opleiding omvat 4 WVC-diploma's A t/m D. Voor elk diploma moet normaal gesproken op 2 jaar gerekend worden. Inschrijving voor deze opleiding kan uitsluitend via onze ver eniging. De tarieven liggen aanmerkelijk lager dan dezelfde opleiding buiten de vereniging om zou kosten. De tarieven zijn als volgt: tot 18 jaar f235,-- per jaar. Vanaf 18 jaar f4 70 per jaar. Van dit bedrag neemt onze fanfare ook nog eens 25% voor haar rekening. Op een enkele uitzondering na kunnen de cursussen voor de verschillende instrumenten alle in Castenray gegeven worden. Opgave vóór 1 dec.'85 bij Jan Strijbos tel.1677. Ook degene die geen IVM-opleiding gevolgd hebben en toch lid willen worden van onze fanfare, kunnen zich voor deze cursus aanmelden. We zullen dan bekijken, wat er mogelijk is. Naast de hafa-cursus is het mogelijk om een bijscholingscursus te volgen. Deze is vooral bedoeld voor muzikanten, die ai wat langer een instrument bespelen, maar graag nog wat bijscholing willen hebben. Deze cursus brengt minder verplichtingen met zich mee voor wat betreft studie thuis. Wilt u meer wetem over deze of andere opleidingen, neem dan contact op met Jan Strijbos tel. 1677. 7 FA N F A R «■Mr «v 4IMC OHO 4-** .-w. rt<|||«i|i if i M wWA.h I 1H:«

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 11