School_T.V._ Basisg££ep_1 De kinderen van basisgroep 1 gaan een viertal TV-uitzendingen over prentenboeken volgen. Jonge kinderen zijn dol op prentenboeken. Het werken met prenten boeken is een enorme stimulans voor de taalontwikkeling. Een goed prentenboek roept emoties op, stimuleert de fantasie en de waarneming. Voor wie thuis de uitzendingen ook wil zien, volgen hieronder de uitzenddata. Wij kijken op schooi op maandag en dinsdags is de herhaling. De uitzendingen zijn op Ned. 1 en wel op: 1Waar is Dribbel? 2. De rode ballon. ma. 30 sept. di. 1 okt. 10.00 uur 10.00 uur ma di 7 okt 8 okt. 10.00 uur 10.00 uur. 3. Dank U Sinterklaasje. ma di. wo 2 dec 3 dec A dec 10.00 uur 10.00 uur. 9.00 uur A. Brammert en Tissie zijn Kwekkie kw ij t ma9 dec di 10 dec 10.00 uur 10.00 uur. Voor en na de uitzending wordt het betreffende boek in de klas bekeken en verwerkt in de activiteiten. Afscheid en installatie dirigent. Vorige week zondag hebben we officieel afscheid genomen van onze oud-dirigent Jan Bartels. Tevens werd onze nieuwe dirigent Jac. Kessels officieel geïnstalleerd. Jan Bartels en zijn echtgenote Kitty werden door onze fanfare in Meerlo afgehaald. Met marsmuziek trokken we van zaal Brugeind naar hun woning in het centrum van Meerlo. Al gauw stonden vele nieuws gierigen langs de weg en een luid applaus klonk, toen Hay Hoebers, onze bekkenist, zijn motor met zijspan voorreed. Jan met motormuts in het zijspan en Kitty gehelmd achterop de motor, zo ging het richting Brugeind. Vandaar ging het met een lange stoet auto's achter de motor aan naar Castenrav. In het gemeenschapshuis volgden de gebruikelijke toespraken en werden cadeaus overhandigd. Voor de laatste maal werd Jan uitgenodigd de mars Jubilissimo te dirigeren. Daarna volgde de officiële overdracht van de diri geerstok aan Jac Kessels en mocht deze een mars dirigeren. Namens de leden overhandigde Leon Peeters aan de nieuwe dirigent een welkomssurprise in de vorm van een prachtig droogstuk met daarop "welkom". Beide dirigenten waren zichtbaar onder de indruk van het hele gebeuren. Met Jac Kessels gaat onze fanfare een nieuwe periode tegemoet. Door Louis Vroemen werd nog eens het vertrouwen van de leden uitgesproken, dat met in de nieuwe dirigent heeft. En deze ziet duidelijk toekomst in onze fanfare. Op onze steum kan hij rekenen. Langs deze weg willen we iedereen danken, die heeft meegewerkt aan de stijlvolle, maar toch gezellige happening. B.S. - "de Stek" FANFARE

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 8