Nauwelijks op adem gekomen kan men al weer genieten van een 10-tal kolossen in stap, aangespannen voor o.a. (trouw)kar, zaaimachine, landrol, hooihark, maaimachine etc. Het voorlaatste onderdeel van deze show wordt ongetwijfeld het hoogtepunt van de dag. Naast het plaatselijk 2-span van G. Smits zal nl. het wijd en zijd bekende, werkelijk schitterend getuigde "BAVARIA"-zesspan van de gebr. Smits uit Gerwen zich van zijn beste zijde tonen. Een lust voor het oog. De show(het zal inmiddels ca. vijf uur zijn) zal worden afgesloten met het opstellen van alle .ca. 75 paarden, die aan deze happening hebben deelgenomen, voor de presentatiewagen. Het zal duide'lijk zijn, dat deze imposante paardenshow ook voor niet-kenners een larig heugende belevenis zal zijn. Tijdens, de show bestaat ook nog de mogelijkheid om het gewicht van zo'n kolossaal Belgisch trekpaard te raden, waarbij als hoofdprijs een pony-veulen valt te winnen. Het terrein, waar dit alles zal gaan afspelenongeacht de weers omstandigheden), is gelagen aan de lollebeekweg recht tegenover de vroegere stal van de legendarische hengst NICO van MELO. De verzorging en presentatie van dit geheel is in handen van de Ned. Ver. van Trekpaa rden Afd. Limburg. Aan alle inwoners van Castenray. Zoals u allen hebt kunnen lezen zal de verbouwing van het Gemeen schapshuis in 1986 in plaats van 1987 gaan plaatsvinden. Dankzij uw steun zijn wij er in geslaagd de gemeenteraadsleden op andere gedachten te brengen. Het plan van B en W om het Gemeen schapshuis pas in 1987 te verbouwen is dan ook van tafel. De steun, die de dorpsraad en het bestuur van de Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis van u hebben ontvangen was indrukwekkend. Hiervoor onze welgemeende dank. Een speciaal woord van dank komt zeker toe aan onze verenigingen, die in Venray gezorgd hebben voor een opzienbarende en ook ludieke demonstratie Stichting Jeugd- en'Gemeenschapshuis TARWESTRO J. Peeters Lollebeekweg 'fl - I i STG. GEMEENSCHAPSHUIS TE KOOP

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 6