5 I Castenray heeft: KAMPIOEN VAN NEDERLAND is "J Marian Emonts uit Castenray Nederlands kampioen Indoor Handhoogschieten Dames. Na een enerverende wedstrijd verwees zij in de finale alle mededingsters naar het tweede plan. De organisatie van deze kampioenschappen was in handen van de handboogschutterij Heinkenzand in Zeeland en stond onder auspiciën van de Nederlandse Bond van Hand boogschutters. Wat Marian daar vooral in de tweede helft van de wedstrijd presteerde grenst aan het ongelooflijke. Vanaf de tweede plaats drong zij door tot de eerste plaats. Gezien de resultaten door haar bereikt in de Regio Lim burg Distrikt II Venray-Horst e.o. wist zij zich te plaat sen voor de finale. Aan een ere-plaats heeft zij tevoren niet durven denken en terecht: zij schoot voor de eerste keer in dit geselec- gezelschap mee. tijdens de laatste door je hoofd gaat is met geen pen te 'beschrijven. "Hoewel ik weinig last heb van zenuwen en alles zoveel teerde Wat er pijlen mogelijk rustig relativerend weet te beschouwen, we ,-d dit mij toch bijna teveel. Zelfs als alles voorbij is weet jö je nog niet te realiseren dat je werke lijk kampioen bent van Nederland als lid van Handboogschutterij Castenray. Je bent die dag gewoon de beste van heel Nederland", aldus de kampioen, aan diverse factoren te danken. Ten eerste "De Batavieren" te handboogschutaters Ik heb mijn succes omdat mijn man Bert ook in deze sport actief is, maar vooral ook omdat ik bij de Batavieren erg goed ontvangen ben en erg goed be geleid wordt. Vooral tijdens deze kampioenswedstrijd te Borsele. Als winnaar over 120 pijlen ontving zij naast de medaille van de N.H.B. een prachtige beker van het Gemeentebestuur uit Borsele. Vijf uur heeft de wedstrijd geduurd. Het is een aanslag op je zenuwen. Door dit resultaat heeft de 23-jarige Marian zich ge plaatst voor het Nederlands damesteam, dat binnenkort tegen België aantreedt. Dat mij dat alles is overkomen vind ik gewel dig. Daar ben ik de Batavieren erg dankbaar voor. Rond negen uur 's avonds kom je in Castenray aan. Je wordt op gewacht door je man, ouders en schoonouders; door de Batavieren, het Kringbestuurde Fanfare, in feite door het hele dorp. r i H.B.S. "Batavieren" boogschieten toffe sport

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 5