i if =3 fU< t Gedenkt in uw gebeden Ter dankbare herinnering aan MATHEUS GERARDUS AL8ERTUS UT JEMS emeritus pastoor van het bisdom Roermond Hij werd geboren te Leunen 7 november 1911. Op 2 april 1938 werd hij door Monseigneur Lammens priester gewijd. Hij was kapelaan te Baario en Sevenum. In 1962 volgde zijn benoeming tot pastoor in Casten ray, vanwaar hij zich wegens ziekte uit de aktieve dienst moest terugtrekken in 1970. Hij overfeed te Venlo op 18 december 1984. Pastoor Litjens was een fijne mens, die met hart en zie! zich gaf aan het Rijk van God op aarde, zowel in zijn aktieve jaren a!s in de tijd dat hij rust moest nemen. Het was zijn natuur geworden om in cie wijngaard van de Heer als priester de mensen te dienen, vooral de zieken. Hee! zijn leven wordt getekend door eenvoud en sober heid wat hem ondermeer in staat stelde om de studies te betalen van studenten die in de voorbije jaren priester zijn geworden in ons land en in de missie. Hij was en/an overtuigd dat hij als bijzonder instrument van God in diepe verbondenheid met Hern moest leven. De dagelijkse eucharistie en de veie andere gebeden hielden hem verbonden .met de bron,waaruit aiie gena den stromen. in zijn spreken kwam hij met de jaren steeds vaker terug op het wezenlijke in zijn leven: de roeping God te volgen. Daarom was voor hem zijn ziekte geen ramp, die hem blokkeerde in deze roeping; integendeel, zijn overgave in het lijden was voor hem nu de wijze deze roeping te beleven. Het offer van het aktieve pastoraat en van zijn bewe gingsvrijheid was voor hem geen zwarte dag in zijn leven maar een deur waardoor hij binnenging in de "schooi van het lijden" en de lijdende medemensen vee! beter kon begrijpen. Hij was een grote vriend van Maria en in zijn liefde voor Haar nam Lourdés een zeer grote plaats in. Hij zei dat Maria hem door het leven droeg en in het bidden van de rozenkrans drukte hij zijn liefde voor Haar uit. Vaak sprak hij met grote dankbaarheid over de uit stekende verzorging die hij genoot van Marieke en Annie en soms vond hij het erg als hij er weinig voor terug kon doen Moge de goede God waarmee hij tijdens zijn leven intens verbonden was hem nu onafscheidelijk aan Zijn zijde laten genieten van de eeuwige vreugde. O.L. Vrouw van Lourdes en H. Gerardus, zijn patroon, bidt voor hem. Wij zijn U zeer dankbaar en erkentelijk dat met ons afscheid hebt willen nemen van hem die ons zo dierbaar was. Het was ons tot grote steun. Familie Litjens Marieke Coibers Annie Gommans Leunen, 20 december 1984. ANTOON HUBERTUS MATHEUS GEUBTS Priester van het Bisdom Roermond. Hij werd geboren op 30 oktober 1906 te Geysteren; Priester gewijd in Roermond op 1 april 1933; hij was kapelaan te Meerio tot 1936; daarna in Reuver; tot 1945 was hij Rector van Sint-Jozef in Smakt; tot 1947 .-was hij pastoor in Broekhuizen: tot 1953 was hij pastoor in Casten ray; van 1962 - 1974 was hij pastoor in Afferden. Hier trof hem een fatale ziekte. Hij overleed, voorzien van het sacrament der zieken, op zondag 16 december 1984 in het St, Antonius verpleeghuis te Horst. Qp. donderdag 20 december 1984 hebben wij hem in de boöp op de Verrijzenis, nè een plechtige uitvaart^ jte rusten gelegd temid den van zijn fajrriitle op het kerkhof van de Sint Willibfordus-parachie te Geysterert. De familie Geurts dankt U aften voor Uw belangstelling en medeleven. Met jeugdig élan begon hij zijn priester loopbaan door zijn pastorale zorg vooraf te richten op de jeugd die hern op de handen droeg. Altijd was hij bereid zijn Collega's broeder lijk te helpen. Wij herinneren ons nog zijn assistentie in Geysteren toer» pastoor Litjens hier zo tragisch om het leven kwam. Op Antoon Geurts was In zijn gevarieerde pastorale loopbaan ten volle van toepassing de verzuchting die de Psalmist In benarde tijden over de lippen liet komen. ,,De ijver voor Uw huis heeft rnii verteerd". (Psalm 69.10} In Broekhuizen heeft hij na de oorlog de kerk moeten opknappen. In Afferden kon zijn artistieke smaak gestalte krijgen in zijn zorg voor het antieke altaar. Maar bovenal gin gen hem de mensen ter harte. Het zal hem vaak pijn hebben gedaan in zijn laatste le vensjaren dat hij, die in zijn pastoraat zo veel zorg besteedde aan mensen, in zijn laatste jaren pijnlijk afhankelijk werd van de zorg van anderen. Wij geloven en vertrouwen dat de Goede Herder bij uitstek hem nu verlost heeft van alle pijnen en ongemakken, zodat Antoon zijn weldoende en niet aflatende zorg tn volle vrijheid kan ervaren. d 4 **V« «SRI ■no** cta i >iw.» can

Castenrays dorpsblad De Schans | 1985 | | pagina 6