Hartelijk dank aan iedereen die heeft bijgedragen aan het welslagen van het Herfstconcert Dropping Vanavond is er een dropping voor leden en aanhang van onze fanfare. De repetitie komt derhalve te vervallen. We vertrekken vanavond om 13.30 uur. Zorg dat je op tijd bent. Muziekscho°l_- Haf acursus De inschrijfformulieren voor de Hafa-cursus 1985 van de Venrayse Muziekschool liggen weer klaar. Momenteel volgen 39 leden van onze fanfare een muziekopleiding en we hopen dat ook komend jaar de lessen zoveel mogelijk worden voortgezet. Reeds herhaalde malen is het nut van een gedegen opleiding gebleken. De gehele Haf a-opleiding omvat 9 WVC diploma's A t/m D. Inschrijving voor de Hafa-opleiding is uitsluitend mogelijk via de vereniging. De tarieven zijn daardoor sterk gereduceerd. Van deze geredu ceerde tarieven komt een deel voor rekening van de fanfare en het resterende dient de cursist(e) aan de vereniging te voldoen. De tarieven voor de Hafa-opleiding zijn t.o.v. dit jaar onge wijzigd gebleven, te weten 235,- per jaar (tot 18 jaar) en 970,- per jaar (vanaf 18 jaar). Op een enkele uitzondering na (slagwerk en saxofoons) kunnen alle lessen in Castenray gegeven worden. Alle leden van onze fanfare zullen persoonlijk gevraagd worden of ze volgend jaar de Hafa-cursus willen volgen. Zij die de I.V.M. opleiding dit jaar voltooien en interesse hebben in een fanfare instrument kunnen zich aanmelden bij Piet van Wegberg tel. 762 of Jan Strijbos, tel. 677 IV^M-cursus In januari 1 985 start ook weer een IVM-cursus Ins turnen taal Vormend Muziekonderwijs). Deze cursus is o.a. bedoeld als voor opleiding voor hen, die misschien later een muziekinstrument willen gaan bespelen. Tevens ontdekt men tijdens deze cursus of de leerling voldoende muzikaliteit en doorzettingsvermogen bezit. Het IVM-lesprogramma omvat: - ontwikkeling muzikaal gehoor en ritmisch gevoel - ontwikkeling samenzang en samenspel - gebruikmaking van het Orff-instrumentarium - blokfluitspel - eerste beginselen van het notenschrift - enige kennis van instrumenten - muziek beluisteren Aan het eind van de IVM cursus wordt een getuigschrift uitge reikt. Behalve een IVMcursus voor volwassenen zijn er voor wat betreft de IVM cursus voor kinderen de volgende mogelijkheden: Voor a! uw dak-, zink- en loodwerkzaamheden DAKDEKKERSBEDRUF *2. 't «JONG Nusseieinstraat 26 Horst-Amerioa Telefoon 04764-1814 FANFARE

Castenrays dorpsblad De Schans | 1984 | | pagina 14