Ook vandaag trekt de kruisweg door onze wereld. Overal waar de kruisbalk drukt op mensenschouders: waar in onderdrukking en uitbuiting mensen gebukt gaan; waar de mens. als Gods beeld, zich voortsleept in verdriet en menselijke pijn, in teleurstelling, ontrouw of vervolging. Het is het kruis met de talloze namen. Het kruis dat zich hult in vele gestalten. Het is het kruis vèrweg in de wereld, waarvan de afschuwelijke beelden zich dagelijks opdringen: Kinderen die sterven als ratten in vervuilde goten: vluchtelingen in onafzienbare stromen; vervolgden, omdat zij vanuit het geioof proberen te leven; angstigen in de rook van in-puin-geschoten woningen: afstotende gezichten van geschonden melaatsen; achtergestelden en verdrukten, die nooit hun stem kunnen laten klinken. Een eindeloze kruisstoet Maar ook dichtbij in het verwende en vermoeide Europa, imonze e'igemftraabmiaschien: de bedroefden, die dé ontgoocheling van de ontrouw ervaren; de slachtoffers van de ik-zucht van anderen; de getroffenen door de harde wetten van het moderne heidendom; de vermoorden in.de vuilbakken van abortusklinieken;.,, de werkwilligen zonder werk; de eenzamen in volgepakte flatgebouwen; de mensen die liefde ontberen, omdat niemand hen de moeite waard vindt; de onrustiger) die in hun hart 'geen.vrede kennen. De vastentijd, veertigdagentijd, is vanouds de tijd van de kruisweg. De kruisweg waarin wij Hem - ontmoeten om Wie het gaat m het leven: Christus Gods Zoon. v Hij staat midden in het menselijk lijden. Hij draagt het Kruis van de wereld en daarin alle kruisen van het leed. van mensen.. Zijn tocht naar Kalvarië brengt verlossing uit zonden, onvrede en verdriet, brengt zelfs verlossing uit de dood. Zijn boodschap van hoop vraagt Hem te volgen Wie mijn volgeling wil zijn, neemt zijn kruis op, iedere dag, en volgt Mij'. Onze schouder zetten onder het kleine of^grote kous dat wijzelf te dragen hebben. En tegelijk, zoals Simon van Cyrene, helpen het kruis te dragen van hen voor wie het te zwaar wordt. Vandaar, 'ook mijn schouder eronder' betekent tevens hulp en steun aan anderen. Hulp aan meer dan 100 projekten die de kruisen van het leed dragelijker maken. Projekten, uitsluitend via vertrouwde kerkelijke kanalen. Hulp die aan-komt, omdat er een leger belangelozen klaar staat om hun schouder eronder te zetten als wij hen de middelen geven. Dan zal de kruisweg stap voor stap doorheen het Offer van Goede Vrijdag uitlopen op het Feest van de Verrijzenis. Dan zal de vreugdevolle Paasmorgen haar Zon van Liefde laten stralen en vervolmaken wat gebroken is. Ja met vast geloof met tekenen van hoop en daden van oprechte liefde ook mijn schouder eronder! Missieburo Roermond Munsterstraat 14 Postbus 198 6040 AD Roermond i Telefoon 04750-18351 Giro 104 5000 Bank: Rabo 14.41.01.408 Naast verdieping van Uw geloof i en het geven van Uw offer is gebed een dringende noodzaak. Vandaar, bidt met ons de Kruisweg, zo mogelijk iedere dag. Vraag gratis het mooie kruiswegboekje bij ons aan met meditatie uit de H. Schrift en van Johannes Paulus II. (bel of schrijf: tel. 04750-18351 of postbus 198, 6040 AD Roermond)

Castenrays dorpsblad De Schans | 1984 | | pagina 2