PAROCHIE NIEUWS Redaktle-ati..res: Cas telos treat k Inleveren copri: dinsdags 19.00 uur Nr. 38 3C sept. 1983 Misdienaars! Zat. Bi, en Wo.s Eddy Phiiipsen en Joris Arts. Zond. S u. Bo. en Vr. Wouter Bloemen en Marcel Strybos, Zond. IC u.: Hené Arts en Marcel Binghs. Vandaag begint de Octoberaaand: 18.45 tsur Rozenkransgebed, 19.00 uur Gexrit Rambags (buurt). Tevens: Maria Mnghs-Weys (V, Zondag: 8.00 uur t.e.v.ö.L.Yrouv van 10,00 uur Lei Heidens. Dinsdag Slis woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 19.00 uur Peest van S.fïadoiscua v.As Overl, ouders Vol1en 6 erg-Philip 8.00 uur t.e.v. 0,1».Vrouw v/h H.Hart en i.e.v.&e K.Theresia. levens int. van offeraars. 8,00 uur Piet Rambags (coll.) 8.00 uur Martinus Xuypers (coll.) 18.45 uur RC 3-9.00 uur Overl. fan. Maes-Bastên» Tevens voor Gar Janssen» Hiernaast nog een reactie op het verschijnen van ons boekje b.g.v. het 50 bestaan van onze parochie. Be VABIAJST is een tijdschrift van onze Orde. Be Franciscanen - vooral degenen die ooit in het klooster van. Venray hebben gewoond - kennen Cas tenray van dichtbij uit de tijd dat ze hier op as sistentie kwamen. Ook de z.g. "termijn-broeders" kenden deze streken. Ze hebben, er in. 'die tyd heel wat goederen in natara van de goede mensen in- Cas tenray weggehaald. Zelf heb ik er 50 jaar geleden van meegegeten: snybonerj, varkenskoppen, asperges, aardappelen, groenten enz, Uit die fcyö stamt ook nog het verhaal van dat meisje dat in de paterskerk van Venray ging biech ten en die na de biecht tegen de biechtvader zei: (een varkenskop in een doek tegen het traliewerk- je omhoogtillenddan heb ik hier nog de kop van moeder,». Het was ik het nu ook nogj ■een biechtgeheim, zodoende weet mar Bij de messten van ons is het kerkdorp Castenray wei bekend. We gingen er op assisitantie. zaten er uren in de biecht stoel of reden er doorheen op weg naar Castenray viert in september feest: 50 jaar geleden werd het rektoraat tot paro chie verheven. Toevallig is de huidige pas toor een medebroeder: Servus Keulaerds Hij hoopt dat overigens nog jaren iang te blijven. In de geschiedenis van Castenray speurend heeft hij verschillende bijzonder heden bijeengezet in artikelen in het paro chieblad. Deze artikelen zijn nu keurig in druk uitgegeven. En de pastoor biedt ze zijn feestvierende parochianen {hij spreekt over 'geloofsgemeenschap'? aan. Ook Va riant kreeg een exemplaar aangeboden. Een getuigenis van iemand die nog volop in de aktieve zielzorg staat an er volledig In opgaat, ondanks het feit, det hii de 72 ruimschoots is gepasseerd. m

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 1