2 Dinsdag 31 Mei a.s. viert de familie Euypers-Pouwels hun gouden Huwelijksfeest, Dat zal zeker niet ongemerkt voorbij gaan. Voor mij is het ook een aanleiding om de gouden bruidegom ook langs deze weg nog eens extra in het zonnetje te zetten. I)at zonnetje wil dan zo tevens ook zyn stralen werpen op de gouden bruid aan zijn zyde. Want wat hij voor onze parochie heeft betekend, hebben wij voor een zeer groot deel ook te danken aan haar. Uiteraard moet ik mij bij dit eerbetoon beperken tot wat mij bekend is vanuit het archief van onze parochie. Laat ik beginnen bij het begin. De naam van Handrie Kuypers komen we in ons archief voor het eerst tegen in 1916. Handrie is dan 12 13 jaar, misdienaar in de grote kapel van 1911. Hy maakte toen tevens deel uit van het "kerkkoor" in zyn allerprilste begin. Ik heb U dat verhaal al eerder verteld. Zijn vader (Bèr), koster in die tijd,kwam op het idee om by het bidden van de kruisweg het "Stabat Mater" te gaan zingen. Dat eerste koortje bestond uit vijf personen rector Gerards. Ook Handrie was daar by. Even later was dit koortje al zo ver dat het ook de H.Mis zong op de eerste Vrijdagen. Dan wordt Handrie op een gegeven moment door rector Gerards gevraagd of hij orga nist wil worden, Handrie gaat dan les nemen in VenTay. Er wordt ijverig gestu deerd. Voor een "habbekrats" heeft hij daarna als dirigent-organist alle diensten in onze kerk van toen verzorgd. In 1920/25 groeide het koor gestadig en werd er onder zyn leiding ijverig gerepeteerd. Vanaf 1916 tot 1935 was Handrie Becretaris van het koor. Toen in 1921 het Caecilia-feest werd ingevoerd moet ook hij daar be slist zijn persoonlijke inbreng by gehad hebben, tot en met de oorlogsjaren toe. In de dertiger jaren deed men al onder zyn leiding aan meerstemmige muziek. Na de oorlog ging men zelfs in de buurt als kerkkoor festivals opluisteren. In 1948 bestaat het koor uit 40 leden, In 194' begon het plan te groeien om te komen tot aankoop van een echt orgel. ü0k dat kwam er. Handrie zal het ver van zich afwer pen als ik zeg dat ook hij in deze een stimulerende invloed heeft uitgeoefend, Hy

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 2