4 INFORMATIE VOOR VROUWEN OVER ECHTSCHEIDING Op woensdagochtend 25 rrei 1983 wordt er een informatieochtend over de zakelijke kanten van echtscheiding georganiseerd door de werkgroep Vrouw en Echtscheiding. Ce ze bijeenkomst is bedoeld voor vrouwen die denken te gaan scheiden, vrouwen die bezig zijn met een echtscheidingsprocedure en vrouwen die reeds gescheiden zijn. Wanneer u en uw man besluit te gaan scheiden, komt er naast de gevoelens van opluchting of verdriet heel wat kijken. U moet. van alles gaan regelen en net op een moment dat uw hoofd er niet naar staat. Het is belangrijk om zaken goed te regelen. Op deze manier kun je voorkorten dat ja na de scheiding met halve afspraken zit of het onduidelijk is waar u en uw (ex) man zich aan moet houden. Vaak zijn vrouwen financieel afhankelijk van hun man. Als het huwelijk stukloopt verdienen de meeste mannen niet genoeg-cm twee huishoudens te betalen. De meeste gescheiden vrouwen worden afhankelijk van een bij standsuitkering. "Hoe vraag je die aan; Wat mag wel en niet als je een bijstandsuitkering krijgt; Hoe gaat het met verzekeringen; Kan ik alimentatie vragen; Mogen de kinderen zelf kiezen bij wie ze willen wonen". Allemaal vragen die cp deze ochtend besproken worden, We vertellen hoe een echtscheidings procedure verloopt, doch meer nog wat u er naast moet regelen. Uit eerdere bijeenkomsten blijkt dat het fijn is te beseffen dat je niet de enige bent die gaat scheiden en te horen hoe het andere vrouwen in dezelfde situatie vergaat. Ook kun je leren van ervaringen die andere vrouwen hebben gehad. De Werkgroep Vrouw en Echtscheiding bestaat uit vrijwilligsters en vrouwen die werkzaam zijn cp het buro voor rechtshulp, een juriste en maatschappelijk werksters. Zij geven ook voorlichting over echtscheiding in Venlo, Venray en Weert. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 25 mei 1983, te 9.30 uur cp het aires van Welzijnscentrun de Clockert, Rergweg 4 te Venray. Er zijn geen kosten aan verbonden. Vrouwen die belangstelling hebben kunnen zich telefonisch aanmelden bij het buro,voor rechtshulp in Roermond 04750-18345. U zoudt iliat jammer, als u niet van vis houdt II U zoudt zrch anders iedere donderdag kunnen verwennen met overheerlijke vial'.ll Iedere donderdag verkrijgbaar op het dorpsplein. VIS.. ...VIS. ...VIS...

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 4