66 Broeders en Zusters in het geloof in Christus, Een bedrijf of zaak zonder opvolgers heeft geen toekomst. Een familie zonder nageslacht sterft uit. Een volk zonder kinderen of jeuqd verzwakt Een Kerk zonder priesters kan geen Eucharistie meer vieren en verliest het hart van haar leven. Een Kerk zonder de bijzondere roepingen omwille van het Rijk der hemeleh verzwaki het uitzicht op het eeuwig leven, waar Christus als goede Herder de Zijnen is voorgegaan. Roepingen en christelijke gezinnen zijn de graadmeter van de levenskracht van een geloofsgemeenschap en kunnen haar ook weer tot nieuwe bloei en vurigheid brengen. Zondag 24 april viert: de Kerk Roepingenzondag: een wereldwijde gebedsdag voor roepingen tot het priesterschap, het diakonaat en het God-gewijde leven. Bij het laatste bezoek van de Nederlandse bisschoppen aan Rome heeft de heilige vader een dringend beroep gedaan op hen en op alle priesters en gelovigen om meer en vuriger te bidden voor roepingen, want het zijn gaven van God die Hij geeft als wij er om vragen en blijven vragen. Om deze oproep van de heilige vader te beantwoorden en uit zorg voor de toe komst van de Kerk in Limburg vraag ik U met grote aandrang om persoonlijk en met elkaar - thuis, in parochies, in groepen - te bidden voor roepingen: dat God jonge mensen opwekt om zich helemaal te geven voor Jezus Christus en Zijn Kerk. Bij gelegenheid van Roepingenzondag, 24 april .1983, zal. er ook een speciaal gebedsuur worden gehouden in de kathedraal te Roermond, de hoofdkerk van.ons bisdom, en wel van 16.00 - 17.00 u. Iedereen is welkom. Mogen het er zeer velen zijn1 Als de toekomst van de Kerk in Uw parochie en omgeving U ter harte gaat, laten wij dan samen vurig en volhardend bidden, dat de Heer arbeiders stuurt, want de oogst is onmetelijk groot Deze brief kon verleden Zondag in de H.Mis van 10 uur uiteraard niet worden voorgelezen. Daarom bij deze als-nog nu voor allen. pastoor. Joannes M. Gijsen bisschop van Roermond DR. J. M. GIJSEN ""SCHOP VAN ROERMOND Aan alle gelovigen van het Bisdom Roermond 604t jw roermond. 15 maart 1983 PAREDlSStRAAT ',G TEL. 047 50-144&7

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 3