4 Notulen Algemene Parochievergadering d.d.7-4-1982 1) Welkomswoord door de leidér van deze vergadering secretaris de Heer P.Maes. Hij wenst deze vergadering te beginnen aet het in acht nemen van een minuut stilte ter na-gedachtenis van onze koster en dirigent de Heer M.Kuypers, welke na een noodlottig ongeval is overleden. 2) De notulen van de vorige algemne vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd teruggekomen op diverse punten opgenomen in de notulen. a) balans te laat klaar: raet de komst van de nieuwe penn.m. is dit probleem opgelost. b) Engelen: N.Classens wil de engelen terug geven als de meerderheid van Castenray dit wenst. c) Koorzoldergevraagd is aan de tapijtfabriek in Ooatrum voor een stuk afgekeurd tapijt. afvalbakken kerkhof: het bestuur is vah mening dat het niet veel moeite kost om ieder zijn eigen afval mee te nemen. e) scheuren in gewelven: dit zijn bouwscheuren welke al vanaf het begin aanwezig zijn. f) kascommissie: onder bepaald voorbehoud heeft het bestuur hier tegen geen bezwaar, 5) Mededelingen: Begin mei werd. samen met het kerkkoor een uitstapje gemaakt in plaats van de gebruikelijke feestavond. in mei kwam de reparatie van het dak gereed. in oktober kregen de radiatoren een beurt. op 14 oktober geeft N.Classens te kennen te willen stoppen als bestuurslid en penn.m. in zijn plaats werd benoemd de Heer A.Glaessens» Horsterweg. tot dirigent van de beide koren werd aangesteld de Heer J.Simons. Behandeling financieel verslag: De voorzitter zegt toe in een nieuwe vorm van de resultatenrekening te willen presenteren» waardoor deze voor iedereen meer duidelijk heid zal geven. vragen onkosten vergoediitg koren, komen deze gedeeltelijk terug uit de kerkdiensten Dit is juist, Is waardering grond niet te laag ?.De waardering van de grond op de balans is financieel gezien voor de kerk niet belangrijk. i) Ingekoman stukken en vragen: Kascommissie: voorstel bestuur om enkele mensen voor b.v. 4 jaar hier voor te benoemen.Als volgt wordt besloten: drie personen, wéarvan ieder jaar een persoon aftreedt Strikt vertrouwelijke zaken zullen niet ter inzage zijn.Zij zullen op de eerst-volgende vergadering verslag uit brengen over het financiële beleid van het bestuur. Engelen:Na enige opmerkingen uit de vergadering kon men er, zij het niet van harte, er mee akkoord gaan dat de engelen bleven waar ze zijn. meisjes als misdienaar: in principe geen bezwaar echter op dit moment nog voldoende jongens die dit graag willen doen. Indien men hiertoe zou over-gaan zal er geloot moeten worden omdat het totaal aantal anders te groot wordt.Ook dit brengt bezwaren met zich mee.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 4