DORPSRAAD 3 Verslag_vergadering dorpsraad van 9 maart 198? bij H. van Rhee. 1De voorzitter opent de vergadering. 2. De notulen aijn voorgelezen en worden goedgekeurd. 3» Afwerking trapveldje; er zal een goal, ballenvarsgers en speeltoestellen geplaatst worden. Ook zal er een zandbak worden gemaakt. De heren Poels, Dinghs en Tacken zullen hiervoor zorgen. k. Woningbouw. In Castenray zullen 13 woningen gebouwd worden dit jaar. 7 Aan Past. Verheggenstraat en 6 aan de GastelostraatDit zullen voorlopig waar schijnlijk de laatste woningen zijn die in Castenray gebouwd worden. - Vraag: kunnen de woningen in een vroeger stadium van de bouw worden toegekend? Hierover wordt contact opgenomen met W.B.V. Noord-Limburg. 5. Gesprek wethouder Wilms. Dit gesprek heeft plaats gehad jl. vrijdag over bestemming kleuter school en verbouwing gemeenschapshuis. 2 Reacties zijn ontvangen voor gebruik van de kleuterschool (P.S.Z. en Soos). Dit is geen haalbare zaak. Exploitatie is te duur. Het ge bouw zal zo spoedig mogelijk verkocht worden. Men vindt dat alle aktiviteiten in het gemeenschapshuis moeten plaats vinden. Bestemming grond kleuterschool: woningbouw is onwaarschijnlijk. Advies dorpsraad: grasveldje met speeltoestellen en zandbak; kiosk, volkstuintjes. Ook ander© suggesties zijn welkom. Na verbouwing gemeenschapshuis moet ook de soos in principe in dit gebouw terecht kunnen. Advies van gemeente: nu reeds beginnen met acties om een kapitaal te vormen voor de verbouwing over enkele jaren. Zelfwerkzaamheid wordt toegestaan. Vraag: Kan de opbrengst van de verkoop kleuterschool dienen als eerste beginkapitaal? Wordt over gepraat met de gemeente. 6. Openbare dorpsvergadering* Deze zal worden gehouden. in het gemeenschapshuis op 13 april a.s. in samenwerking met kerkbestuur. Hen acht het wenselijk dat ook de Stichting gem. huis hieraan weer deelneemtook i.v.m. de aanstaande verbouwing. Hierover wordt contact opgenomen met de stichting. De agenda zal tevoren via de Schans bekend gemaakt worden. 7. Wat verder ter tafel komt. - Subsidie voor de fotoclub is toegekend (ƒ1.250,- er is reeds 1000,- overgemaakt) - Oude films over Castenray zullen worden beken of ze te kopiëren zijn. Hiervan zal dan een film van +10 min. gemaakt worden voor de parochiefeesten. - Receptie K.J.B. op 26 maart zal worden bezocht. - Rijwielpad verbetering. In de loop van dit jaar wordt gedeelte Horst-Castenray hersteld. Indien de financiën beschikbaar zijn, volgt traject Castenray-Venray binnen enkele jaren. - De dorpsraadverkiezingen kunnen verschoven worden naar dec. 83» - Kascontrole Schans en Dorpsraad. Deze bleken beide wederom keurig in orde. - De subsidie voor dorpsraad voor 1983 is ontvangen. 8. Rondvraag. Hoever is de aanvraag voor sneleheidsbeperking Horsterweg? De aanvraag is in Maastricht nog niet afgewerkt. Wel worden snelheids controles gehouden. 9. De voorzitter sluit de vergadering.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 3