Goede week 1 PAROCHIE NIEUWS Redaktie-aöres: Castelostraat i| Inleveren copy: dinsdags 19.00 uur Kr. 11 18 maart 1983 Misdienaars Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Pepyn Houwen en René Arts; Eddy Philipsen en Martjjn Jeuken; Robert van Casteren en Xavier Weys. 19.00 uur Overleden familie Donders-Hoedemakers/ Piet Rambags (coll. 8.00 uur Voor het geestel. en' tydel. welzijn van alle parochi- nen, t.e.v.O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand. 10.00 uur Overleden ouders Ewals-van öe Loo. 19.00 uur Uit dankbaarheid (D.) 8.00 uur Overleden ouders Seykens en Collin/ int. offeraars. 8.00 uur Piet Rambags (bejaarden-biljart-club van Castenray). 8.00 uur Martinus Kuypers (coll.) 19.00 uur Overleden familie Wismans-Wynhoven 1?.00 uur Extra H.Mis by gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de K.J.B. DONDERDAG IN DE Deze Donderdag noemen we ook WITÏE DONDERDAG. Wit ii^leur van öe vreugde. Op deze dag gedenken wy immers dat Chris tus het Sacrament van Zyn liefde heeft ingesteld; het Al lerheiligste Sacrament waardoor Hy onder ons aanwezig is gebleven ook na Zyn dood. Daarom stelde Hij ook het Sacra ment van het Priesterschap in, tesamen met dit Sacrament. Ook da&rom is Witte Donderdag eigenlijk een feestdag. Maar het is ook de dag waarop we gedehken dat Jezus ge vangen werd genomen, voor zijn rechters werd geleid, bespot en verguisd werd. Het grote lyden is begonnen. Daarom vraagt deze Donderdag om onze bijzondere aandacht. Als regel heeft op deze dag ook de zegening van de H.Olie voor de zieken en de ge loof sleerlingen plaats (catechumenen-olie by het Doopsel) en de wijding van het chrisma (voor de toediening van het Sacrament van het VormseJ ).Deze wijding heeft plaats door de bisschop in Roermond De preek die de bisschop in de z.g. chris- ma-Mis houdt, heeft betrekking op de trouw aan de zending welke de priester op de dag van zijn wijding heeft ontvangen. Hierna nodigt de bisschop de priesters uit om de beloften die zy bij hun wijding hebben uitgesproken openlijk te vernieuwen. (Zie ook uitnodiging op volgende bladzijde)

Castenrays dorpsblad De Schans | 1983 | | pagina 1